144 Hz vs 240 Hz

@Quistin konu sahibi AAA oyun oynasa tabii ki 2K'nın avantajlarını kullanır lakin imkanı varsa ve rekabetçi seviyorsa 144Hz'de sürünmesine gerek yok. Ne kadar çok akıcılık o kadar hoş bir oyun deneyimi sunar.

Arada eğlencesine rekabetçi girip çoğunlukla normal oyun oynayacaksa tabii ki 2K 144Hz monitör değiştirilmez.

@Quistin konu sahibi AAA oyun oynasa tabii ki 2K'nın avantajlarını kullanır lakin imkanı varsa ve rekabetçi seviyorsa 144Hz'de sürünmesine gerek yok. Ne kadar çok akıcılık o kadar hoş bir oyun deneyimi sunar.

Arada eğlencesine rekabetçi girip çoğunlukla normal oyun oynayacaksa tabii ki 2K 144Hz monitör değiştirilmez.
işte bu konuda size katılmıyorum. 144hz sürünülecek bir yenileme hızı değil gayet ideal. 60 ile 144 bir kullanıcının oyun performansını ciddi anlamda yukarıya taşır ama bu 144 ile 240 arasında kullanıcı bu etkinin yarısını bile alamayacak. 1000fps yavaşlatılmış videonun aksine kullanıcı arada çok bir fark hissedemeyecektir diye düşünüyorum.
işte bu konuda size katılmıyorum. 144hz sürünülecek bir yenileme hızı değil gayet ideal. 60 ile 144 bir kullanıcının oyun performansını ciddi anlamda yukarıya taşır ama bu 144 ile 240 arasında kullanıcı bu etkinin yarısını bile alamayacak. 1000fps yavaşlatılmış videonun aksine kullanıcı arada çok bir fark hissedemeyecektir diye düşünüyorum.
bunun yanı sıra konu sahibi 165hz kullandığını söylemişti. yani aslında fark burada tartıştığımızdan daha da az.

işte bu konuda size katılmıyorum. 144hz sürünülecek bir yenileme hızı değil gayet ideal.

Ben de 144Hz kullanıyorum ve 240Hz denediğimde gördüğüm şeyi de biliyorum. Bünye farkı demek ki. Şu anda ciddi anlamda rekabetçi oynamak istesem kesinlikle 144Hz'de devam etmezdim, benim için sürünmek olurdu.

Kendi görüşüm, 144Hz akıcı geldikten sonra uzun bir aradan sonra internet kafeye gittim. Baktım bilgisayar monitör her şeyi değiştirmişler. 1 saat kadar oturdum kuzenle. 240Hz monitörde bir Valorant gireyim dedim. 60hzli eski masaüstümden 144Hz geçtiğimde aşırı hızlı geliyordu ama bu sefer 240Hz aşırı normal geldi gözüme. Bence Yenileme hızı bir yere kadar iyi sonrasında çözünürlük olmayınca adamları seçmek de zor oluyor.

Hiç yokmuş gerçekten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arabalar neredeyse aynı noktada gidiyorlar, 60hz'e göre. Saniyeye kadro sayısı arttığı için, görüntü daha pürüzsüz gözüküyor, ama pratikte yukarıdaki arkadaşların dediği gibi, normal insana pek berli olmuyor. 60hz'e göre 160hz'in avantajı görüntünün daha önde olması, ama bu avantaj sonraki hz artışıyla çok daha az berli ouyor. 240hz pratikte pek kullanımlı değil bence, profesyönel oyuncu değilseniz.

hocam sorun şu ki bizim gözümüz 1000fps ile göremiyor. fark var, kullanırken hissedilir de ama 60-144 atlayışı kadar etkili değil. 144 ile 10 vuran adam 240'a geçse gene 10 vuracak. bir katkısı olduğunu düşünmüyorum yenileme hızı olarak zaten iyi bir monitöre sahip en iyisini almasına gerek yok bence. bunu yaparken çözünürlükten de feda edecek. 2k 144, 1080 240'dan daha mantıklı şahsen. sıfırdan alıyor olsa e-sport title oynadığı için size hak vereceğim, arkadaşa ben de 240 alın derdim ama elinde zaten eşdeğer bir monitör var.
Desteğin için çok teşekkür ederim.
Sadece benim gibi düşünüp 144 den 240 a geçip farkı gören gerçekten iş yapıyor yada değmezmiş diyebilecek birilerini arıyorum. Youtube’da felan çok fazla video bulamadım.
Büyük ihtimalle de 144-240 farkı 60-144 de olduğu gibi olmadığı içindir.
En azından bir süre daha bunu kullanmaya devam:)

Desteğin için çok teşekkür ederim.
Sadece benim gibi düşünüp 144 den 240 a geçip farkı gören gerçekten iş yapıyor yada değmezmiş diyebilecek birilerini arıyorum. Youtube’da felan çok fazla video bulamadım.
Büyük ihtimalle de 144-240 farkı 60-144 de olduğu gibi olmadığı içindir.
En azından bir süre daha bunu kullanmaya devam:)
hocam şahsen çok iyi bir konumdasınız 2k 144 monitör tam bir sweet spot. hem çözünürlük olarak iyi hem de akıcı. yakın zamanda yeni bir sistem dizdim rx 5700xt ile 2k 144hz monitör kullanmaktaydım. 6900xt'ye geçince monitörü değiştirmek istedim. 2k 240hz de alabilirdim fakat 4k 144 monitör aldım çünkü zaten yeterince akıcı onun yerine oyunun daha keskin detaylara sahip olması daha önemli geldi. 1080 144, 1080 280, 2k 144, 2k 165, 4k 144 denemiş birisi olarak yaptım bu yorumları. ben de e-spor title oynuyorum full ama e-spor title olmaları benim için görüntünün önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.

hocam şahsen çok iyi bir konumdasınız 2k 144 monitör tam bir sweet spot. hem çözünürlük olarak iyi hem de akıcı. yakın zamanda yeni bir sistem dizdim rx 5700xt ile 2k 144hz monitör kullanmaktaydım. 6900xt'ye geçince monitörü değiştirmek istedim. 2k 240hz de alabilirdim fakat 4k 144 monitör aldım çünkü zaten yeterince akıcı onun yerine oyunun daha keskin detaylara sahip olması daha önemli geldi. 1080 144, 1080 280, 2k 144, 2k 165, 4k 144 denemiş birisi olarak yaptım bu yorumları. ben de e-spor title oynuyorum full ama e-spor title olmaları benim için görüntünün önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.
Kesinlikle değerli yorumların için çok teşekkür ederim.
Yani 10 yılı aşkın süredir oynuyorum CS GO 1280x960 ayarlarında. Full hd yada QHD denesemde yapamam diye düşünüyorum. 4:3 / 16:9 olayında ötürü.
Aslında sistemi toplama sebebim de Cs oynamaktı fakat toplarken single player oyunlarda oynarım diyerek topladığımdan 2k 170 hz olan monitörü almak daha mantıklı geldi.
6700 XT 5600X ile birlikte kullanıyorum monitörü bir çok oyun kurulu fakat el alışkanlığı sürekli CS gidiyor.
Bi yerden sonra madem bunu oynuyorum ben sadece neden elimdeki monitörü satıp 240 hz 0.5 ms bi monitör almayayım diye düşünmeye başlamıştım.

Kesinlikle değerli yorumların için çok teşekkür ederim.
Yani 10 yılı aşkın süredir oynuyorum CS GO 1280x960 ayarlarında. Full hd yada QHD denesemde yapamam diye düşünüyorum. 4:3 / 16:9 olayında ötürü.
Aslında sistemi toplama sebebim de Cs oynamaktı fakat toplarken single player oyunlarda oynarım diyerek topladığımdan 2k 170 hz olan monitörü almak daha mantıklı geldi.
6700 XT 5600X ile birlikte kullanıyorum monitörü bir çok oyun kurulu fakat el alışkanlığı sürekli CS gidiyor.
Bi yerden sonra madem bunu oynuyorum ben sadece neden elimdeki monitörü satıp 240 hz 0.5 ms bi monitör almayayım diye düşünmeye başlamıştım.
monitörünüzün QHD, IPS, %130 sRGB, 1MS ve 144hz olduğunu düşünürsek aslında kusursuz bir monitör. ileride değiştireceğiniz zaman daha güzel bir şeye geçmeniz için çıtayı güzel yükseltmeniz gerekecek gibi duruyor.

Geri
Yukarı