1440P (2K) Monitörde 1080P Ayarlarda oyun oynamak?

mustafa doğan

Kilopat
Daha fazla  
1440P (2K) Monitörde ağır gelen oyunlarda çözünürlüğü 1080P ye düşürsem netlik çok bozulur mu?

Kullandığım ekran kartı 1070 Tİ yettiği oyunlarda (2K), ağır geldiği yerlerde 1080P ye çekmek istiyorum kullanan ve test eden varsa bu şekilde beni aydınlatabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulacağını sanmıyorum. Ayarlardan kendiniz düşürerek kendi deneyiminiz ile bu cevabı bulmanızı tavsiye ederim. Ekran boyutu farkı yaratacak olan şeydir. Ekran boyutu arttıkça çözünürlük düşürünce oluşacak farklar daha belli olacaktır.

Bozulacağını sanmıyorum. Ayarlardan kendiniz düşürerek kendi deneyiminiz ile bu cevabı bulmanızı tavsiye ederim. Ekran boyutu farkı yaratacak olan şeydir. Ekran boyutu arttıkça çözünürlük düşürünce oluşacak farklar daha belli olacaktır.
Arkadaşa katılıyorum örneğin ben video izlerken 1440p videolar çok bulamıyorum 32 inç kullandığımdan aradaki fark çok bariz belli ama muhtemelen 27 inç kullanan biri için çok göze batmayacaktır.

Çok kötü oluyor. Monitörün çözünürlüğü neyse onda kullanmak şart.
Ya bilip bilmeden cevap vermeyin,bende Samsung Chg70 var Overwatch’ta 1080 yapiyorum fark ettigim tek sey 2k netligi olmamasi,bildigin kayipsiz 1080p..Yok oyle bozulma falan.Ama tabu bu 27” ler icin gecerli.

Oyunlarda netlik çok ciddi şekilde kötü oluyor ve bulanık bir görüntü oluyor bu durumda. Native çözünürlükte oynamak her zaman daha iyidir. Video izlerken de oluyor ama oyuna göre daha az.

Oyunlarda netlik çok ciddi şekilde kötü oluyor ve bulanık bir görüntü oluyor bu durumda. Native çözünürlükte oynamak her zaman daha iyidir. Video izlerken de oluyor ama oyuna göre daha az.
Ya sacmalamayin ne bozulmasi,bir seyin bozuldugu falan yok..Belli belirsiz bir kayip soz konusu,ayrica native dediginiz sey monitor gercek cozunurlugu demek degildir monitor dunyasinda,1440p,1080p gibi en boy orani en orantili ve standart cozunurlukler anlamina gelir..2K monitorum var 1080P ye aldigimda hic bir fark goremiyorum..Ve bunu defalarca test ettim.

Ya bilip bilmeden cevap vermeyin,bende Samsung Chg70 var Overwatch’ta 1080 yapiyorum fark ettigim tek sey 2k netligi olmamasi,bildigin kayipsiz 1080p..Yok oyle bozulma falan.Ama tabu bu 27” ler icin gecerli.
Bilip bilmeden mi? Bende 2K 23,8 inc monitör var oyunları 1080p açınca görüntü oynanmayacak kadar kötü oluyor. Ama 2K çekince görüntü inanılmaz güzel oluyor. Kafadan sallayan sensin şu an.

Geri
Yukarı