Çözüldü 1440p keskin ve kaliteli görüntü için HDMI mı, Type-C mi yoksa Display Port mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Isari

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Arkadaşlar merhaba,
Başlıktaki sorudan sizce hangisi en iyi görüntüsü kalitesini ve verimi verir?
İkinci olarak bugün şu monitörü aldım:

İçinden iki ucu Display Port olan kablo çıktı. Ne yazık ki laptopımda display port yok. HDMI portu da yok. Sizce şunlardan hangisi uygulamalıyım?
1. Type-C'den HDMI'a dönüştürücü ile HDMI ile bağlamak (bunu seçmem durumunda hiç masraf etmeyeceğim, ikisi de var)
2. Type-C'den Display Port'a dönüştürücü alıp kullanmak
3. Bir ucu Type-C (bilgisayardan çıkan) bir ucu HDMI (monitöre giren) kablo almak.

Bunlardan hangisi daha sağlıklı olur? Monitörde Type-C girişi yok maalesef. Eğer öyle olsaydı paraya kıyıp iki ucu Type-C kablo alıp hiçbir dönüştürücü kullanmadan doğrudan öyle kullanacaktım ama mevcut seçeneklerim bunlar oluyor dolayısıyla. Bunların dışında başka yollar neler olabilir?

Not: Oyun oynamayacağım. Word, Excel, İnternet vs. gibi ofis işleri için kullanıyorum bilgisayarımı sadece. Tek istediğim, 1440p keskin ve göz yormayan görüntü almak.

Arkadaşlar merhaba,
Başlıktaki sorudan sizce hangisi en iyi görüntüsü kalitesini ve verimi verir?
İkinci olarak bugün şu monitörü aldım:

İçinden iki ucu DisplayPort olan kablo çıktı. Ne yazık ki laptopımda DisplayPort yok. HDMI portu da yok. Sizce şunlardan hangisi uygulamalıyım?
1. Type-C'den HDMI'a dönüştürücü ile HDMI ile bağlamak (bunu seçmem durumunda hiç masraf etmeyeceğim, ikisi de var)
2. Type-C'den DisplayPort'a dönüştürücü alıp kullanmak.
3. bir ucu Type-C (bilgisayardan çıkan) bir ucu HDMI (monitöre giren) kablo almak.

Bunlardan hangisi daha sağlıklı olur? Monitörde Type-C girişi yok maalesef. Eğer öyle olsaydı paraya kıyıp iki ucu Type-C kablo alıp hiçbir dönüştürücü kullanmadan doğrudan öyle kullanacaktım ama mevcut seçeneklerim bunlar oluyor dolayısıyla. Bunların dışında başka yollar neler olabilir?

Not: Oyun oynamayacağım. Word, Excel, internet vs. gibi ofis işleri için kullanıyorum bilgisayarımı sadece. Tek istediğim, 1440p keskin ve göz yormayan görüntü almak.

DisplayPort'u tercih ederseniz güzel olur.

Type-C to DP alabilirsiniz. Görüntü kalitesi güzel olur.

Çözüm
Cevaplar için teşekkür ederim. Bu durumda Display Port'u Type-C'ye dönüştüren aparat almam gerekecek. Bu aparat görüntü kalitesi kaybına uğratır mı? Bir de aparat tavsiyeniz olur mu?

Açıkçası ana mesajda da belirttiğim gibi sadece iş amaçlı kullanacağım, standart 60 Hz'de. Yine de mi Display Port'u tavsiye edersiniz? Mevcut HDMI kablom + Type-C dönüştürücüye göre ne avantajı olur bu durumda?

O halde ben bu kabloyu alayım. Aparata göre hem daha hesaplı hem de monitörün içinden çıkan Display Port kablosunu satıp değerlendirebilirim belki.

O halde ben bu kabloyu alayım. Aparata göre hem daha hesaplı hem de monitörün içinden çıkan Display Port kablosunu satıp değerlendirebilirim belki.
Hayırlı olsun hocam.

Geri
Yukarı