1440p vs 1080p oyunculuk

24' 1440P monitörler biraz daha yaygın olsa en iyi seçenek o olurdu gibi geliyor bana. Bilmem bana katılır mısınız?

Ve bence Cyperbunk optimizasyon özürlü değildi. Sadece söylediklerinden bile daha iyi sistem istiyordu.

Evet arkadaşlar. 1440p 27inç 144Hz oyunculuk ve 1080p 24 inç 144Hz oyunculuğu tartışalım istiyorum.
Şahsi düşüncem şu an ülkemizin durumu 1440p oyunculuğa hazır olmadığıdır. Şöyle ki: 1440p oynamak için 27 inç bir monitör alacaksın sonra o monitörde 1080P'ye düşmemek için ekran kartını en aşağı 3070 Ti almak zorundasın. Ayrıca yüksek grafik ayarları ile yüksek FPS alabilmeliyiz tabii bu yüzden 3070 Ti. Ne yaptı 30 bin TL sadece monitör ve ekran kartı tuttu. "ne yapıyorsun kardeşim 3060 Ti / 3070 2K için yeter" demeyin arkadaşlar 60 FPS 2K oynamak için ikisi de 1 sene sonra yeterli olmayacaklar. Bu kartları çok gözümüzde büyütüyoruz ekonomik etkenlerden pahalılar ve ulaşamıyoruz diye 1080p kartlarına 2K kimliği yaratıyoruz. Bu 2 kartta uzun vade bilgisayar oynamak istiyorsanız 1080P'yi çok rahat uzun yıllar karşılayacak kartlardır. 2K oynamak istiyorsanız 1 bilemedin 2 sene sonra sistemi yenilemek zorunda kalırsınız (60FPS high ayarlar) gelelim 1080p seçeneğine evet 3060 Ti ve 3070 kartları ile uzun yıllar boyunca 60FPS'nin altına düşmeden oynayabilirsiniz. 24 inçte oynarsınız belki ekran bir tık küçük gelecektir bazılarına ama uzun vadede rahat edersiniz. Yüksek bir ekonomiye sahip olsaydık zaten 1080p artık kenarda beklesin derdim. Böylece 27inç mi 24 inç mi sorularına kapsamlı bir şekilde sonuç çıkartabiliriz. Çünkü bu soru büyük ekran mı normal ekran mı sorusu değil. Buyurun sizlerin fikirlerini de almak isterim.

768P'den 2160P'ye geçtim pişman değilim.

2K daha dolgun ve renkleri iyi gösteriyor ve daha pürüzsüz iken 1080P'de ise durum o şekilde değil.

Daha pürüzlü ve renkleri 2K kadar dolgun ve canlı göstermiyor.

İmkan varsa, ekran kartı oynatırım ben diyorsa 2K'dan aşağı düşülmez. Düşene de diyecek söz bulamam. Hala insanlar 1080p en iyi kafasında bir çıkamadılar şu kafa yapısından.
Rengin çözünürlük ile alakası yok.

Rengin çözünürlük ile alakası yok.

Onun farkındayım ama 27" VA panel 2K ve 1080p monitör deneyimledim 2K olanda renkler daha dolgun ve canlı gözüküyordu sadece bunu belirttim.

Yazdığım pek öyle gözükmüyormuş benim hatam kusura bakmayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı