1440x900 Çözünürlükte yeni nesil kartlarla darboğaz olur mu?

Burak SARIHAN

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Restoratör
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim hepinize.
Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim, ve başlıkta da hata yaptıysam özür dilerim.

Başlıkta belirttiğim gibi, benim evimde 1440*900 çözünürlüğe sahip 2 MS tepki süresi olan,
VGA girişli 19.5" büyüklüğe sahip monitörüm var.

Allah izin verirse 1 ay içince kredi başvurum kabul edilir edilmez bir sistem alacağım.
Alacağım sistemde bu;
33.jpg

(Sistem hakkında yorumlarınız varsa eksik etmeyin lütfen.)
Alacağım sistemle herhangi bi sorun yaratır mı acaba monitörüm?
Herkese teşekkürler, İyi sosyaller.

Ram'i tek modül 4gb al ilerde 4gb daha eklersin. anakartı m5a97 yerine aynı performansı veren msi 970a-g46 anakartı al. Kasa olarak zalman z3 plus al. Kıstığın parayla ekran kartını r9 280x al ama powercolor marka önermem. Çünkü ben aldım hatalı çıktı. Markayı kötülemiyorum fakat sizinde başınızın yanmasını istemem. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx 6300 işlemci 301 tl
Msi 970a-g46 anakart 218 tl
Zalman zm600 600 watt güç kaynağı 211 tl
Gskill 4gb 1600 mhz ram 137 tl
Wd 1 tb hdd 156 tl
Zalman z3 plus kasa 133 tl
Samsung dvd yazıcı 51 tl
R9 280x toxic ekran kartı 936 tl
Toplam: 2143 tl senin topladığın sistemden daha iyi oyun anlamında.

İşlemci soğutucusunu yazmayı unutmuşum, ekran kartını r9 280x vapor-x alarak soğutucu da alabilirsiniz. Ben de vapor-x kullanıyorum, kendileri bi harika.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Benim isteğim sistem tavsiyesi değil. Ben bu sistemi alacağım, kararım bu da parçalar ucuzlarsa orası başka. Soruma cevap alabilirsem çok daha makbule geçer cidden. Çünkü ileride parça felan alamam üniversiteye hazırlanıyorum.

Benim söylediğim ekran kartı modelini al. Markasına, fiyatına göre seç. Ram'i de 8gb yap o zaman. Monitör konusunda ise sıkıntı yaşamassın.

Söylediğiniz sistem güzel lakin anakartta ön usb 3 desteği yok. O yüzden M5A97 olabilir. O bu değilde tek merakım darboğaz yapması. Bi arkadaşım çok sorun yaşarsın demiştide içime kurt düşürdü sağolsun.

Monitörün çözünürlüğünün düşük olması darboğaz oluşturmaz. Hatta düşük çözünürlüklü monitör FPS artışı almanızı sağlar. Bu fiyata çok daha iyi sistemler toplanır ama siz bu sistemi alacağım diye inat etmişsiniz. Bence bir kez daha düşünün. Aklımda çok güzel bir sistem var. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı