144Hz 1080p monitör önerisi

Bende var kullanıyorum. Alalı 2 ay falan oldu acayip memnunum. 144Hz 1ms 8-Bit IPS panel. FreeSync'i de var. 27 inç modeliyle arasında 300 tl oynuyor. Çok meraklısıysan hoparlörü falan da var. Al kullan. Ölü piksel falan çıkarsa AOC'un ölü piksel garantisi var direkt gönderirsin değiştirirler. Fiyatına göre rakipsiz bile diyebilirim.
Hemen bir ekleme yapayım: Her ne kadar oyun oynayan bir insan olsam da asıl alma sebebim renklerinin de çok güzel olmasıydı. 8-Bit IPS paneli bu sebepten tercih etmiştim, benim için 144Hz olmasından daha önemliydi. O da işin tuzu biberi oldu. Eğer 144 Hz'nin yanında renkler de canlı olsun diyorsan bu monitörü al derim.

Bizzat kullandığım ve memnun kaldığım monitör: AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP IPS FHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA
Şahsi tercihim bir daha alacak olsam 27 inc alırdım.

Selam arkadaşlar, ben de bu model ile ilgileniyorum, mümkünse şu soruları yanıtlayabilir misiniz?
  • Ürünü hangi siteden, ne zaman ve ne kadara aldınız? Ürün kaç günde elinize ulaştı?
  • Işık sızması ve ghosting durumu nasıl?
  • Bildiğiniz gibi bu ürün panel değiştirdi, size yeni panel mi geldi?
  • Ek olarak gözünüze çarpan sorunu var mı?
  • Son olarak şuan 17" laptop monitörü kullanıyorum, sizce 24" mi 27" mi tercih etmeliyim?

Ekleme: Kutu içeriğinden hangi kablolar çıkıyor?

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, ben de bu model ile ilgileniyorum, mümkünse şu soruları yanıtlayabilir misiniz?
  • Ürünü hangi siteden, ne zaman ve ne kadara aldınız? Ürün kaç günde elinize ulaştı?
  • Işık sızması ve ghosting durumu nasıl?
  • Bildiğiniz gibi bu ürün panel değiştirdi, size yeni panel mi geldi?
  • Ek olarak gözünüze çarpan sorunu var mı?
  • Son olarak şuan 17" laptop monitörü kullanıyorum, sizce 24" mi 27" mi tercih etmeliyim?

Ekleme: Kutu içeriğinden hangi kablolar çıkıyor?
itopya'dan 1800-1900'e almıştım. Siparişten 1 gün sonra geldi. Ankara'da yaşıyorum.
Işık sızması hiç dikkatimi çekmedi, akşam karanlıkta bir daha bakayım. Ghosting'de baya iyi bir sonuç verdi. Hiç yok bile diyebilirim.
Panel değişikliği hakkında bir bilgim yok.
Herhangi bir sorunuyla karşılaşmadım. Alalı daha 2 ay oldu.
17 inç laptop monitöründen sonra ikisi de sana devasa gelecektir. Ama 1080p'yi daha verimli, ppi oranı daha yüksek olması ve daha netmiş gibi hissetmek adına 24" tercih etmeni öneririm. 27 inç monitör 2.5K'larda daha verimli olur. Kutudan güç kablosu, display port ve 144Hz destekli HDMI kablosu çıktı.
Bir de İtopya'ya çok güvenmiyorum kargolama konusunda. Bir problem çıkar mı?
Bana UPS ile gayet hızlı bir şekilde hasarsız sorunsuz gönderdiler. Ancak aynısının olacağı garantisini veremem.

4ms olması birazcık beni uzaklaştırdı Dell marka monitörden. Bu monitör de güzele benziyor fakat yine bana fazla ucuz geldi sanırım alışık olmadığımdan :D Hoparlörlü bir öneriniz var mıdır?
4ms GtG 1ms MPRT. Diğer monitörler ile farkı yok. 1ms diyebiliriz.

Geri
Yukarı