144Hz 1ms 1080P IPS vs 144Hz 4ms 1440P VA monitör

DeepHorizon16

Hectopat
Selamlar dostlar. Monitör seçimi konusunda arada kaldım. Sistemim 2K yı ultra ayarlarda çok rahat oynatacak bir sistem olacak. Monitör konusunda arada kaldım. Pro bir oyuncu değilim MS değeri beni çok düşündürmüyor ancak. 1080p monitörün IPS olması beni arada bıraktı. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? Bu arada IPS olan 1080p monitör FLAT ekran, 1440P olan ise CURVED

Ben va kullanıyorum benim gözüme va hitap ediyor evet arada belki bir miktar renk doygunluk farkı var ama ben siyahları siyah görmek istiyorum ips de siyahlar koyu gri gibi VA da ise sanki amoled gibi gündüzleri.

Şayet sistem güçlü ise 2k 144Hz monitörün hazzı çok başka yani bana öyle hissettiriyor, tamamen kendi görüşüm. İmzadaki monitörü tavsiye ederim, alalı bir kaç gün oldu ve çok memnunum.

teşekkürler yorumlarınız için. 2k ekran olarak aklımda Samsung LC27JG54QQMXUF 27" 144Hz monitör var. fiyat olarak en uygun seçenek bu. kullanan veya kullanmış arkadaşlar var mı?

teşekkürler yorumlarınız için. 2k ekran olarak aklımda Samsung LC27JG54QQMXUF 27" 144Hz monitör var. fiyat olarak en uygun seçenek bu. kullanan veya kullanmış arkadaşlar var mı?
Ürün bu sanırım, ben Space SR75 modelini kullanıyorum gayet memnunum standı hariç. Bahsettiğin model yoktu ben aldığım zaman stokta :D.

Kendi tercihim 2k yönünde olurdu. Kendim VA panel kullanıyorum çok iyi görüntüsü var. 4ms sizi endişelendirmesin o gecikmeye sıra gelene kadar o kadar çok faktör varki. 3 ms farkı anlayacak kimsenin olacağını zannetmiyorum

2k herzaman tercihlerde öncelik olmalı, kendi görüşüm curved monitörlere bir türlü ısınamadım flat candır :) 1080p 144hz IPS monitör dersen imzamda mevcut olan AOC 24G2U'yu şiddetle tavsiye ederim.

Ürün bu sanırım, ben Space SR75 modelini kullanıyorum gayet memnunum standı hariç. Bahsettiğin model yoktu ben aldığım zaman stokta :D.
evet bu model

Kendi tercihim 2k yönünde olurdu. Kendim VA panel kullanıyorum çok iyi görüntüsü var. 4ms sizi endişelendirmesin o gecikmeye sıra gelene kadar o kadar çok faktör varki. 3 ms farkı anlayacak kimsenin olacağını zannetmiyorum
ms değerlerine takılmıyorum zaten. pro bir oyuncu değilim. ips - va panel arasında kalmıştım ama 2k monitörden yana kullanıcam tercihimi.

2k herzaman tercihlerde öncelik olmalı, kendi görüşüm curved monitörlere bir türlü ısınamadım flat candır :) 1080p 144hz IPS monitör dersen imzamda mevcut olan AOC 24G2U'yu şiddetle tavsiye ederim.
peki kullandınız mı daha önce yoksa görüntü olarak mı sizi çekmiyor?

evet bu model

ms değerlerine takılmıyorum zaten. pro bir oyuncu değilim. ips - va panel arasında kalmıştım ama 2k monitörden yana kullanıcam tercihimi.

peki kullandınız mı daha önce yoksa görüntü olarak mı sizi çekmiyor?
Kısa bir süre kullandım, Evet görüntü olarak hiç beğenmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı