144hz 1ms monitör tavsiyesi

Semih Sayılgan

Kilopat
Daha fazla  
Bu konu hakkında birçok başlık açıldı, farkındayım ama istediğim cevaplar verilmemişti. Ben de tekrar açıp sizlerin görüşünü almak istedim. Başlıkta da belirttiğim gibi 144Hz ve 1ms bir monitör almayı planlıyorum. Çok uçuk fiyatları olmayan ve f/p ürünü olan bir monitör düşünüyorum. Marka olarak BenQ ve Asus önceliğimdir.

Son bir soru olarak da Amazon'dan alışveriş yaparken ne gibi zorluklar yaşayabilirim? Önerdiğiniz monitörlerin maliyeti ne kadar olur? Amazon'dan alışveriş yapan dostlarımdan yardım bekliyorum. Malumunuz Türkiye'deki fiyatlar aşırı yüksek. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum uzun araştırmalarım sonucu Philips 242G5DJEB monitör de karar kıldım. Sana da öneririm 144 hz 1 ms monitörlerin arasında en iyisi.

BenQ XL2411Z hakkındaki düşüncelerin nedir dostum. 2 sini kıyaslarsak aralarıdaki artılar ve eksiler nelerdir. Yardımcı olursan çok sevinirim. :)

BENQ alsan aynı işi görür fakat aralarında benim için önemli farklar var bilmem sen nasıl düşünürsün.
  • İlk olarak BenQ 2430T son çıkan versiyon. Bir önceki 2420Z idi. 2411 ise bir alt modeli. Bütçesi kısıtlı olanlar için iyi tercihtir bu.
  • 242G5DJEB/00'da VA panel var. Renkleri Eizo haricindeki diğer monitörlerden daha iyidir.
  • Bu önerdiğim monitörü beğenmezsen VG2401mh bunu alabilirsin. Lag süresi en düşük monitörlerden biri.
  • VG2401mh ise Eizo ile birlikte 8 bit panele sahip tek model. Renkleri 242G5DJEB/00 kadar iyi olmasa da, renk geçişleri daha iyidir. Bu veya VG2401mh'den birini alabilirsin.
  • Eizo fg2421 anlatmama gerek yok refresh ratesi en yüksek monitör tabi ki fiyatı da ona nazaran yüksek.
Amazon dan bana kalırsa monitör alma, ölü piksel veya ışık sızması gibi sorunlar ile karşılaşırsan geri gönder gelmesini bekle uzun iş. Türkiye'den herhangi bir yerden almadan önce testlerini yapıp almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı