144Hz de VRAM saat hızı yüksek

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
RX 580 4 GB kullanıyorum 144Hz'de VRAM saat hızı yüksekte 120 Hz'ye alınca düzeliyor fakat sorunu cvt azaltılmış ile çözebiliyorum. Bu sefer de görüntü çamur gibi oluyor. Cru ile yapmak isteyince de LCD standart ayarı yok uygulamada. Acaba nasıl düzeltebilirim? VRAM saat hızı yüksek olduğu için sıcaklığıda 10 derece etkiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok aslında, normal bir durum. Isınma konusunda ise, o kadar önemli bir şey değil. Bir saat oyun oynamak karta daha fazla zarar veriyordur emin olun :).
Ha, zararı yok denecek kadar az orası ayrı. Şimdi yanlış anlaşılmasın.

Sürücülerini güncellemeni tavsiye ederim. 20.3.1'den sonraki sürümlerde bu sorunu çözdüler diye biliyorum. 20.5.2 sürücüsünde RX 6600 ile iki adet monitör kullanıyorum biri 144 Hz diğeri 60 Hz ve VRAM hızım 20MHz'lerde geziyor. Monitorü 165Hz'e çekersem yüksek VRAM hızına çıkıyor.

Sürücülerini güncellemeni tavsiye ederim. 20.3.1'den sonraki sürümlerde bu sorunu çözdüler diye biliyorum. 20.5.2 sürücüsünde RX 6600 ile iki adet monitör kullanıyorum biri 144 Hz diğeri 60 Hz ve VRAM hızım 20MHz'lerde geziyor. Monitorü 165Hz'e çekersem yüksek VRAM hızına çıkıyor.
22.05.02 sürümünü kullanıyorum
Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok aslında, normal bir durum. Isınma konusunda ise, o kadar önemli bir şey değil. Bir saat oyun oynamak karta daha fazla zarar veriyordur emin olun :).
Ha, zararı yok denecek kadar az orası ayrı. Şimdi yanlış anlaşılmasın.

50 dereceye çıkıyor boştayken Hz düşürünce 30 derece oluyor ciddi bir değer bu bence.

CRU'da "Blanking" kısmındaki sağdaki sayıyı "88" yaptım düzeldi. Ben de RX 580 kullanıyorum.

1653463900745.png

22.05.02 sürümünü kullanıyorum

50 dereceye çıkıyor boştayken Hz düşürünce 30 derece oluyor ciddi bir değer bu bence.
Değil :). 50 derece ile 30 derece arasındaki fark, 80'li derecelere bile çok çok uzun süre dayanabilecek donanımlar için pek de fazla bir fark değil. Arkadaşın dediği gibi sürücü güncelleyerek bu durum giderilebiliyordu diye biliyorum. Eğer olmazsa, çok da takmanıza gerek yok. Dediğim gibi bir saat açıp oyun oynasanız daha fazla etkisi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı