Çözüldü 144Hz laptopta düşük FPS alırsak ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Donanımsal olarak zararı olmaz. Takılmalar ve yırtılmalar olursa ayarı değiştirirsiniz.
Ben 75 Hz monitör kullanıyorum. 65 FPS aldığım oyunda takılma hissediyorum çünkü sistem saniyede 65 kare üretiyor ancak eşit aralıklarla yayınlanmadığı için 20 FPS oynuyormuşum gibi olabiliyor. Masaüstünden veya oyun içi ayarlardan 60 Hz'ye ayarlıyorum.

Hiç zararı olmaz gibi durmuyor 😀
Bilmiyor zaten, yırtılma olmaz. Takılma da olmaz, 60 FPS üzeri olursa takılma hissetmezsin akıcı bir deneyim olur. 60'ın altına düşmediği sürece sıkıntı yok. Ha üzeri olursa daha akıcı olur. Şart mıdır? Değil.
Ben 144Hz kullanıyorum 60FPS olduğu zaman hiçbir sıkıntı hissetmiyorum.

Donanımsal olarak zararı olmaz. Takılmalar ve yırtılmalar olursa ayarı değiştirirsiniz.

Çözüm
Bilmiyor zaten, yırtılma olmaz. Takılma da olmaz, 60 FPS üzeri olursa takılma hissetmezsin akıcı bir deneyim olur. 60'ın altına düşmediği sürece sıkıntı yok. Ha üzeri olursa daha akıcı olur. Şart mıdır? Değil.
Ben 144Hz kullanıyorum 60FPS olduğu zaman hiçbir sıkıntı hissetmiyorum.
144Hz IPS panel laptopta oyunlarda 30-40 FPS
30FPS ile 60FPS arasında ki farkı anlayacak kapasiteye sahip olduğunuzu düşünüyorum. Yırtılma da olur takılmada. Konuşmak için konuşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı