144Hz monitör bağlayınca ekranda saniyelik kapanma oluyor

Kuvan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili arkadaşlar;

Lenovo Ideapad Gaming laptop üzerine 144Hz monitör bağladım. Sorunumuz başlıyor.

Sorun; ekrana bağladığımda monitör saliselik karıncalı göz kırpma yapıyor. HDMI kablosundandır diye şüphelendim tekrar kablo satın aldım ancak sorun düzelmedi.

Bilgisayarımda DP giriş/çıkış bulunmuyor.

Monitörü 60Hz kullanırsam hiç sorun çıkarmıyor. 120'ye aldığımda sorun veriyor.

Ayrıca 144Hz monitör bağlıyorum 120Hz çıkış maksimum gösteriyor.

Ekran kartım: GTX 1650.

Tüm şu sorunlarımı okuyup zaman ayırıp yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız kabloyu başka bir yerde denemeden sorunun tamamen neyden kaynaklandığına emin olamazsınız. Ya başkasının kesinlikle çalışan kablosunu kendi cihazlarınızda test edin ya da kablonuzu sorunsuz iki cihazda test edin. Bir yerden başlamak lazım testlere.

Sorun kabloda değil ise monitörü kontrol etmek lazım, aynı kablo ile monitörü başka bir bilgisayara takarak test edin.

Eğer bunlarda da sorun yoksa o zaman ekran kartı kalır, bu noktaya gelmeden çözüleceğini sanıyorum.

Bunlar bilindik şeyler ama emin olmak gerekiyor.

Ayrıca şu konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu düşünerek bahsetmedim ama: HDMI sürümleri arasındaki farklar

Son düzenleme:
Laptopun dahili ekran kartına bağlanıyor monitör otomatik olarak.

İsteğim şu;

tüm laptopu benim GTX1650'de çalıştırmam ve monitörün ona bağlanmasını sağlamak istemem. (yani amd'ye bağlanmasın)

bu sorunu düzeltirsek çözülecek diye düşünüyorum.

Yani bir çok muhtemel yolu vardır, emin olmak için dizüstü bilgisayarınızın marka modelini belirtir misiniz?

Ayrıca cevap yazmadan önce BIOS ayarlarınızı da kontrol eder misiniz?

Geri
Yukarı