144Hz monitör ile 100 Hz almak

Bahti31

Femtopat
Merhabalar 2K 144Hz monitörüm var Windows görüntü ayarlarına gelinece yenileme hızım 99,946 Hz çıkıyor yenileme sıklığıda 100Hz NVIDIA ekran kartı kullanıyorum. HDMI kullanıyorum. "Modeli HDMI Premium High Speed hec" sanırım arkasında böyle yazıyor en azından. Display Port mu kullanmam gerekir yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 100.PNG
    100.PNG
    7,7 KB · Görüntüleme: 170
  • 99.PNG
    99.PNG
    1,2 KB · Görüntüleme: 166
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driver ini Windows ile değil elle indirip ya da programını kurup reset atınız bir sıkıntı var en kötü 120 Hz göstermesi gerek driverden sonra hala aynı ise DP kablosu alıp denemeniz gerek.

Normalde monitörler HDMI ile 120hz kadar destekler bu modelin 100hz olması tuhaf ya da ben hiç rastlamadım hatta HDMI 2.0 240hz kadar destekliyor diye biliyorum ayar problemi olabilir monitör modu vesaire.

Sanırım DP kullanman lazım. Monitörünün modeli nedir?

C27HG70QQ Samsung.

Ekran kartı driver ini Windows ile değil elle indirip ya da programını kurup reset atınız bir sıkıntı var en kötü 120 Hz göstermesi gerek driverden sonra hala aynı ise DP kablosu alıp denemeniz gerek.

Tamamdır teşekkür ederim.
Sağ olun dostlar. Var mı önereceğiniz bir DP modeli?

C27HG70QQ Samsung.

Tamamdır teşekkür ederim.
Sağ olun dostlar. Var mı önereceğiniz bir DP modeli?

Bu konuda öneri veremeyeceğim çünkü herkes paggue markalı kabloyu önerecek sana. 100 TL fiyatı olabiliyor. Çok gereksiz pahalı buluyorum. 4 ay önce ucuz bir kablo almıştım, 40 TL cıvarı. Hala sıkıntısız kullanıyorum ama marka öneremeyeceğim.

Geri
Yukarı