144Hz monitör önerisi

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 952
Viewsonic XG2401 1 MS GTG TN monitörden MSI Optix Mag274R 1 MS MPRT IPS monitöre geçtim. Rekabetçi oyunlarda hiçbir eksiğini göremedim 3-5 MS tepki süresi fazlalığının. Aksine renkler vs. daha parlak ve kaliteli olduğundan karmaşa içinde aim almam daha kolaylaşıyor. Üstelik kaliteli grafikli oyunlarda ve film, dizi izlerken gözüm bayram ediyor. TN ile IPS arasındaki fark yok gibi bir şey. Şahsen bu vakittem sonra kimseye TN panel önermem.
Zaten artık E-sporcular bile IPS kullanıyor hocam. Renkten ödün vermeye gerek yok bence de.

Bütçe 1.500TL mi? Tam olarak belirtir misiniz?
Bütçe var fakat bu benim tek monitörüm olmayacak sadece oyun için kullanmayı düşünüyorum (rekabet faktörü içeren) ve daha fazla para vermeyi pek mantıklı görmüyorum yani bunun sunduğundan daha fazla ne sunabilirki daha yüksek bütçeli bir monitör renk doygunluğu hariç dediğim gibi tek kullandığım monitör bu olmayacak o yüzden 💩 pekte umrumda değil.
Trendyol da 1500 TL'ye ASUS VP249QGR 144 Hz 1 ms IPS 23.8 inç monitör var ona bakın isterseniz çünkü ASUS dururken Dell pek içime sinmez benim.
Hmmm. Dell pek içinize sinmeyebilir fakat bizim gibi fakir olmayan ülkelerde en çok satan markalardan biri izlediğiniz tüm yüksek bütçeli filmlerde dell markaları kullanılıyor neredeyse adamlar boşuna üretmiyor.
Eğer masan sallanmıyorsa ASUS VP249QGR alabilirsin. Kullanıyorum bayağıdır memnunum.

Maalesef masam yok, yer sofrasında oynuyorum, sallanmaz çekiyorum hemen bundan reis teşekkür ederim yorumun için. :D
@Yunnus katılıyorum. TN panel mi kaldı Allah aşkına? Yatırım yapmayın bu tür cihazlara. Ayrıca piyasası bu fiyatlar, indirim falan yok. Fiyatı yüksek yazıp indirim diye aynı seviyeye çekmişler.
Doğru dedin kral bu mühendisler boşuna okumuş, bir tane IPS çekiyorum hemen sağol.

Son düzenleme:
AOC 24G2U kullanıyorum. Gerçekten çok memnunum. Vatan da C24G2u modeli indirimde Curved VA panel ve 165 Hertz arkadaşım aldı kullanıyor çok memnun. C24G1 de 1769 TL şu an Vatan da. 24G2U'dan önce onu kullanıyordum ama IPS istediğim için buna geçtim. AOC genel olarak iyi bir marka önceki monitörlerim de AOC idi.

LG 24gn600b kullanıyorum. 144Hz 1ms. Ekran kartı stokları olmadığı için şuan imzamdaki kartı kullanıyorum ve 144Hz desteklemiyor. Onun dışında çok güzel bir monitör.

Dostum rekabetçi oyunlar için TN en ideal paneldir. IPS al diyenlere aldanma. Sana zamanında açtığım bir konuyu atayım o konuya gelen cevaplara bak istersen.

Dostum rekabetçi oyunlar için TN en ideal paneldir. IPS al diyenlere aldanma. Sana zamanında açtığım bir konuyu atayım o konuya gelen cevaplara bak istersen.

Hocam sizin ile iddialaşmış gibi olmasın ama, IPS panel alanlar sadece video falan, TN panel alanlar ise sadece oyun oynamıyor. Neden hala TN panel öneriyorsunuz? Ucuz olduğu için mi? IPS panel renk kalitesi daha iyi değil mi? Bilmediğimden soruyorum.

Hocam sizin ile iddialaşmış gibi olmasın ama, IPS panel alanlar sadece video falan, TN panel alanlar ise sadece oyun oynamıyor. Neden hala TN panel öneriyorsunuz? Ucuz olduğu için mi? IPS panel renk kalitesi daha iyi değil mi? Bilmediğimden soruyorum.
Bu fiyat bandında satılan IPS panellere ben IPS "panelcik" demeyi daha doğru buluyorum. Bu fiyat bandındaki IPS panellerin hepsi 8 bit. 10 bit IPS panel monitörler ise çok pahalı. Asıl IPS paneller bunlar işte. Bu 10 bit IPS panel monitörlerle zaten diğer monitörleri karşılaştırmaya gerek yok. 10 bit IPS panelin yanına 8 bit IPS panel olan monitörü koysan TN panel gibi gözükür. Ayrıca yeni nesil TN panellerin görüntü kalitesi o kadar leş falanda değil. Gayet taş gibi. Technopat'ın Youtube kanalında incelediğini XL2411K videosunu izlemeni öneririm. Yeni nesil TN panellerin aralarında 8 bit IPS paneller ile çokta renk kalitesi, görüntü kalitesi farkı olmayınca rekabetçi oyunlar oynayan insanlara bu fiyat bandındaki IPS panelli monitörleri önermenin pekte mantığı kalmıyor.

Ayrıca 1Ms TN ile 1Ms IPS monitörü yan yana koyup kullandığında, IPS panelin TN panel kadar akıcı olmadığını, oyun oynarken TN paneldeki kadar zevk alamadığını söyleyen üyeler var Sosyalde.

Bu fiyat bandında iyi diyebileceğimiz IPS panel bi 24G2U var işte. Onunda sRGB değeri yüksek olduğu için.

Son düzenleme:
Trendyol da 1500 TL'ye ASUS VP249QGR 144 Hz 1 ms IPS 23.8 inç monitör var ona bakın isterseniz çünkü ASUS dururken Dell pek içime sinmez benim.
Dell varken ASUS yanından bile geçemez hayatınızda kullanmadığınız monitörler için böyle yorumlar yapmayın. Artık şu marka sevdanızından vazgeçin forumun genelinde ASUS,Samsung,LG gibi monitörleri övüyosunuz gerisi çöp size göre at gözlüğünden bakmak diye deyim duydunuz mu bilmem! + Diğer ülke standartlarında Dell tepe noktalarda çoğu konuda.
@Yunnus katılıyorum. TN panel mi kaldı Allah aşkına? Yatırım yapmayın bu tür cihazlara. Ayrıca piyasası bu fiyatlar, indirim falan yok. Fiyatı yüksek yazıp indirim diye aynı seviyeye çekmişler.
Kardeşim TN Paneller hep aynı yerinde durmuyo taş mı bu her sene yeni versiyonu çıkıyor biraz araştırıp yorum yapın önerdiğiniz çoğu monitör 2018-2019dan kalma va ve ips paneller.

Dell varken ASUS yanından bile geçemez hayatınızda kullanmadığınız monitörler için böyle yorumlar yapmayın. Artık şu marka sevdanızından vazgeçin forumun genelinde ASUS,Samsung,LG gibi monitörleri övüyosunuz gerisi çöp size göre at gözlüğünden bakmak diye deyim duydunuz mu bilmem! + Diğer ülke standartlarında Dell tepe noktalarda çoğu konuda.

Kardeşim TN Paneller hep aynı yerinde durmuyo taş mı bu her sene yeni versiyonu çıkıyor biraz araştırıp yorum yapın önerdiğiniz çoğu monitör 2018-2019dan kalma va ve ips paneller.
Adam geldi adammmmm geldi adammmmm
Bu fiyat bandında satılan IPS panellere ben IPS "panelcik" demeyi daha doğru buluyorum. Bu fiyat bandındaki IPS panellerin hepsi 8 bit. 10 bit IPS panel monitörler ise çok pahalı. Asıl IPS paneller bunlar işte. Bu 10 bit IPS panel monitörlerle zaten diğer monitörleri karşılaştırmaya gerek yok. 10 bit IPS panelin yanına 8 bit IPS panel olan monitörü koysan TN panel gibi gözükür. Ayrıca yeni nesil TN panellerin görüntü kalitesi o kadar leş falanda değil. Gayet taş gibi. Technopat'ın Youtube kanalında incelediğini XL2411K videosunu izlemeni öneririm. Aralarında 8 bit IPS paneller ile çokta renk kalitesi, görüntü kalitesi farkı olmayınca rekabetçi oyunlar oynayan insanlara bu fiyat bandındaki IPS panelli monitörleri önermenin pekte mantığı kalmıyor.

Ayrıca 1Ms TN ile 1Ms IPS monitörü yan yana koyup kullandığında, IPS panelin TN panel kadar akıcı olmadığını, oyun oynarken TN paneldeki kadar zevk alamadığını söyleyen üyeler var Sosyalde.

Bu fiyat bandında iyi diyebileceğimiz IPS panel bi 24G2U var işte. Onunda sRGB değeri yüksek olduğu için.
Sonunda beklediğim yorum ellerine sağlık reis konunun iq seviyesi yükseldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı