144Hz Monitör Önerisi

mr.zeemekit

Hectopat
Daha fazla  
4 Monitör benzer/yakın özellikler ve aralarında 100'er TL fark var. Siz olsanız hangisini seçerdiniz? Lütfen fiyat farklarını, seçme nedeninizi bilgi sahibi olmak açısından açıklarsanız sevinirim. Bir türlü karar veremedim.

Samsung LC24FG73 oneririm. Sahsen daha yeni aldim ve cok memnunum. FreeSync ozelligini de yirtilma ghosting vs yasamadan rahat rahat kullanabiliyorum. Ben biraz onyargili yaklasiyordum Curved ekranlara ancak alistiktan sonra cok keyif veriyor insana.Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF 1ms 144Hz DP 2xHDMI FreeSync FHD Quantum Dot Curved Gaming Monitör | ITOPYA İtopya'da su an 1500TL. Bir gozden gecirin derim. Olu piksel sorunu da yasamadim.

Tartışmasız;
Neden; bence 244 herz olamaması dışında 4bin TL civarındaki monitörlerde ne varsa bundada var.

Bundansa bu daha iyi ki standi ayarlanabilir olmasi cabasi.

Samsung LC24FG73 oneririm. Sahsen daha yeni aldim ve cok memnunum. FreeSync ozelligini de yirtilma ghosting vs yasamadan rahat rahat kullanabiliyorum. Ben biraz onyargili yaklasiyordum Curved ekranlara ancak alistiktan sonra cok keyif veriyor insana.Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF 1ms 144Hz DP 2xHDMI FreeSync FHD Quantum Dot Curved Gaming Monitör | ITOPYA İtopya'da su an 1500TL. Bir gozden gecirin derim. Olu piksel sorunu da yasamadim.

Bundansa Bu daha iyi ki standi ayarlanabilir olmasi cabasi.

Burada beni bu Samsung'dan vazgeçiren şey vesa uyumluluğu olmaması oldu. Yani ne kadar lazım olur kim kullanırki o özelliği vs tabii başka konu ama ya lazımsa arkadaşa :D

Teşekkürler yorumlarınız için.
Öncelikle bazı oyunlarda evet 70-80 alıyorum ancak ileriye dönük olarak aynı sistemi kullanmayacağım için ne gibi parçalara sahip olacağımı bilmiyorum. Daha fazla fps de alabilirim. İtopyada bazı ürünlerin fiyatları güzel ama tekrar baktığımda taksitlere eklediği vade farkı çok fazla o yüzden eğer haftaya MSI'da indirim değişmez ise MSI alacak gibiyim. Evet bariz farklar var ama normal bir oyuncu için sizce viewsonic modeliyle arada uçurumlar kadar fark var mı yoksa almışken iyisi diyip alınmalı mı MSI? Bu arada viewsonic için link yanlış olmuş sanırım tekrar atıyorum linki bu kez sağlam çıkar umarım. Bu arada vesadır stand ayarıdır falan pek önemi yok masaya koyduğum gibi duruyor benim monitör aldığımdan beri :)

ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

MSI Optix MAG241CV 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Full HD Fiyatı

Teşekkürler yorumlarınız için.
Öncelikle bazı oyunlarda evet 70-80 alıyorum ancak ileriye dönük olarak aynı sistemi kullanmayacağım için ne gibi parçalara sahip olacağımı bilmiyorum. Daha fazla fps de alabilirim. İtopyada bazı ürünlerin fiyatları güzel ama tekrar baktığımda taksitlere eklediği vade farkı çok fazla o yüzden eğer haftaya MSI'da indirim değişmez ise MSI alacak gibiyim. Evet bariz farklar var ama normal bir oyuncu için sizce viewsonic modeliyle arada uçurumlar kadar fark var mı yoksa almışken iyisi diyip alınmalı mı MSI? Bu arada viewsonic için link yanlış olmuş sanırım tekrar atıyorum linki bu kez sağlam çıkar umarım. Bu arada vesadır stand ayarıdır falan pek önemi yok masaya koyduğum gibi duruyor benim monitör aldığımdan beri :)

ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

MSI Optix MAG241CV 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Full HD Fiyatı
Hocam taksit konusunda haklisiniz ancak uzun bir sure zevk almak istiyosaniz bence en iyisi daha iyi olur. Ozellikle standinda hareket edebilmesi pivot ozelligi o kadar guzel bir sey ki anlatamam size. Ne yapmak isterseniz monitoru ona gore ayarliyabiliyorsunuz. Monitore gore sekil almak zorunda degilsiniz yani. Tabii sunu da soylemek lazim Msi da karanlik ayari denine black equlizear ayarinda problem var forumu arastirin derim.
Viewsonic de guzel tabiki ancak onda da cok fazla freesync problemi soz konusu.

Biz konuşurken samsung monitör 1599 oldu o kadar çıkmaz bütçem :) Samsung güzel ama hem fiyatı arttı hem de o vade farkıyla itopyadan almamın imkanı yoktu malesef. Ya MSI alacağım ya da belki black fridaydir falan o tarz bir indirim dönemi bekleyeceğim başka modeller için ama sanmıyorum biraz sabırsızım :) Yine de varsa öneri,fikir açığım hala daha 1 hafta vakit var almama.

İtopya'da calisan bir arkadas vasitasiyla AOC belirtmis oldugun monitöru satin aldim. Ki bizzat magazasinda MSI ile kiyaslamistim kesinlikle AOC onermisti. Kullaniyorum ve gercekten harika. 144Hz 1ms olarak bakma sadece renklerdeki canlilik vs cok farklilik gosteriyor. Ikisini bizzat gormus ve test etmis birisi olarak, ufak bir vade farki verip (taksit için konusuyorum) AOC monitöru satin almandan yana fikir verebilirim 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı