144Hz monitörde 100 FPS alırsak görüntü akıcı olur mu?

Mert Can1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 60Hz monitör kullanıyorum şu anda PUBG gibi oyunlarda 60 FPS altına düşünce akıcılık yavaş yavaş gidiyor. Ben 144Hz monitöre geçmeyi düşünüyorum. Sistemim günde 10 saat üstü açık oluyor ve CS'de oyun içinde 299 ile 100 arası değişiyor. 144Hz kullanır iken 100FPS düştüğü olur ise görüntü akıcılığı bozulur mu? PUBG zaten 70-80 FPS alıyorum. Tamamen akıcı olmayan bir oyun mu oynamış olurum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle söyleyeyim CS:GO gibi oyunlarda 100 FPS' de kasma gibi bir his verir ama. PUBG gibi ağır oyunlarda 60 FPS' yi geçtiği için akıcı olarak oynarsınız.

Akıcı olur merak etme. Monitör hz'sinden düşük fps almak bir tık akıcılık hissiyatından kaybettirse de o his 60 hz monitör'den çok daha iyi olacak. Kendim bu durumu 2 aydır yaşıyorum.

Ayrıca 144hz monitörden sonra 60hz monitörde mouse hareket ettirmek bile istemeyeceksin masaüstünde.. öyle bir fark var.

60Hz'den daha akıcı olur. CS:GO gibi bir oyunda ancak 100 FPS alabiliyorsan anlık düşmelerle birlikte her türlü akıcı olmayacaktır. Şimdi gidip Witcher 3'de 100 FPS almak ile CS:GO'da 100 FPS almak aynı hissiyat değil. Giriş gecikmesi ve oyun türü çok fark ediyor. Bence esas önemli olan faktör giriş gecikmesi ve maalesef giriş gecikmesini ölçmek zor, ancak hissedebilirsiniz.

Akıcı olur merak etme. Monitör hz'sinden düşük fps almak bir tık akıcılık hissiyatından kaybettirse de o his 60 hz monitör'den çok daha iyi olacak. Kendim bu durumu 2 aydır yaşıyorum.

Ayrıca 144hz monitörden sonra 60hz monitörde mouse hareket ettirmek bile istemeyeceksin masaüstünde.. öyle bir fark var.

Masaüstünde de mi fark ediyor?

Arkadaşlar, 60Hz monitör kullanıyorum şu anda PUBG gibi oyunlarda 60 FPS altına düşünce akıcılık yavaş yavaş gidiyor. Ben 144Hz monitöre geçmeyi düşünüyorum. Sistemim günde 10 saat üstü açık oluyor ve CS'de oyun içinde 299 ile 100 arası değişiyor. 144Hz kullanır iken 100FPS düştüğü olur ise görüntü akıcılığı bozulur mu? PUBG zaten 70-80 FPS alıyorum. Tamamen akıcı olmayan bir oyun mu oynamış olurum?
CS’de 100’e düşerse akıcılık kaybolur. Sürekli 144 görüyorsun zaten bi anda 3’de 1’i düşünce farkı hissedersin tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı