144Hz monitörde 130FPS'de kasma olur mu?

dafry

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar ASUS 23,8 bu monitör veya herhangi bir 144Hz FreeSync fakat benim ekran kartım GTX 1660 Super. Valorant gibi oyunlarda diyelim ki FPS'im 144'ün altına düştü oyunum kasacak mı? Mesela Asus VG248QG 24" 165 Hz 0.5ms Yorumları bu monitörde Gsync özelliği varmış. Bu monitörde 165hz altına düşse bile kasmayacak mı oyunum?

Son düzenleme:
Kasmaz. Mönitörün maksimum 144 FPS gösteriyor, yani 144 FPS'in üstünde FPS alırsan 144 FPS gösterilir, 144 FPS'in altına düştüğün zaman o an ki FPS'i gösterir.

Oyunlar 30 FPS değerinin altına düşmediği sürece kasmaz.

Kasmaz. Ekranın maksimum 144 FPS gösteriyor yani 144 FPS'in üstünde olursan ol 144 FPS gösterilir, 144 FPS'in altına düştüğü zaman o an ki FPS'i gösterir.

Oyunlar 30 FP değerinin altına düşmediği sürece kasmaz.

Doğru mu anlıyorum monitör FreeSync veya G-SYNC olsa da 144FPS altına düşse bile oyun kasmaz mı?

Hayır kasmaz. G-SYNC ve FreeSync ayarlânabilir kare hızı desteği sunuyor.

Hayır kasmaz. G-Sync ve FreeSync ayarlânabilir kare hızı desteği sunuyor.

Anladım. Şu an 75Hz monitörüm var Assassin's Creed Odssey'de FPS'im 60'ken oyunum kasıyor gibi hissediyorum o neden oluyor?

Anladım. Şu an 75Hz monitörüm var Assassin's Creed Odyssey'de FPS'im 60'ken oyunum kasıyor gibi hissediyorum o neden oluyor?
Sürücülerin güncel mi? NVIDIA ayarlârıylâ oynadın mı? O oyunu oynamadım ama hem NVIDIA ayarlârını hem de oyunun ayarlârının ekran görüntüsünü paylâş.

Sürücülerin güncel mi? NVIDIA ayarlârıylâ oynadın mı? O oyunu oynamadım ama hem NVIDIA ayarlârını hem de oyunun ayarlârının ekran görüntüsünü paylâş.
Oyunu orta ayarlarda oynuyorum. Sürücüler güncel.

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    8,1 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8 KB · Görüntüleme: 40
2 yıldır bilgisayarım olmadığından unutmuşum ama yardımcı olmaya çalışayım.

İlk fotoğraftaki "Maksimum performansı tercih et" yazısı "maksimum kaliteyi tercih et" olarak değiştirilebiliyor mu?

İlk fotoğraftaki yazıya tıklayınca 2 tane ekran kartı geliyor mu? (Dahili-harici)

2 yıldır bilgisayarım olmadığından unutmuşum ama yardımcı olmaya çalışayım.

İlk fotoğraftaki "Maksimum performansı tercih et" yazısı "maksimum kaliteyi tercih et" olarak değiştirilebiliyor mu?

İlk fotoğraftaki yazıya tıklayınca 2 tane ekran kartı geliyor mu? (Dahili-harici)
Evet 1660 Super yazıyor. Maksimum kaliteyi tercih et'i kullanmak istemiyorum çünkü VALORANT CSGO gibi oyunlarda fps azalıyor.

O zaman 1660S'i seçip kaydet ve şansını dene.

FPS 60 FPS'nin altına inmediği sürece sorun yok. (30 FPS en alt sınır 60 FPS ideâl sınır.) Ayrıca CS:GO'nun maksimum kalitede düşeceğini zannetmiyorum (Valorant'ı araştırmadım). Düşüyorsa ekran kartı sürücün güncel olmama ihtimâli var.

Kendi sürücünle bu sürücünün versiyonlarını karşılaştır: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı