144Hz Monitörde 70-80 FPS Aldığımızda Akıcılık Sorunu Olur Mu?

HlovE

Hectopat
Hepinize merhaba, ben yakın zamanda 144Hz bir monitör almayı düşünüyorum ancak merak ettiğim bir soru var. Ben CS:GO'da 144 FPS üstü alıyorum, diyelim ben CS:GO girdim ve biraz oynayıp Witcher 3'e geçtim. Witcher 3'de ise 70-80 FPS arası alıyorum bana yine de Witcher 3 akıcı gelir mi? Yani bir oyunda 144 FPS alıp diğer oyun da 70-80 FPS alırsam bana 70-80 FPS aldığım oyun akıcı gelir mi?

(Şu anda 60Hz 5Ms'lik bir monitör kullanıyorum ve hiçbir oyunda akıcı hissedemiyorum 60FPS ve üstü alsam bile. O yüzden 144Hz bir monitöre geçmeyi düşünüyorum)

Aynı oyunda akıcılık sorunu yaşanır evet, ancak ben CS:GO'da 144 FPS alıp Witcher 3'de 80 FPS alırsam Witcher 3 bana akıcı gelir mi, sorum bu. Witcher 3'de (ya da herhangi bir oyunda) akıcı hisseder miyim onu merak ediyorum, şu anki monitörüm sistemime göre epey eski akıcı hissedemiyorum hiçbir oyunu yeni alacağım monitörde de aynı hissi yaşarsam sorun gözümde derim :D

Peki 144 FPS ya da daha fazla FPS aldığın bir oyunu oynayıp. CoD'a geçtiğin de CoD sana göre akıcı geliyor mu?
CS:GO da 300 fps alıyorum, ama daha fazla kasıyormuş gibi hissediyorum :D optimizasyonu iyi olan oyunlarda az fps alsan bile akıcı oynarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı