144Hz'den 240Hz'e geçilir mi?

İmkanın varsa tabii ki daha sağlıklı olduğu için geçilebilir. Ama panellerin fiziksel gecikme süreleri yüzünden 60'dan 120 veya 144'e geçişinden sonrasına göre hissiyat farkını daha az hissedersin.

Her zaman en yüksek Hz daha iyidir imkan varsa geçebilirsin ama 240 FPS alman gerek. Ve FPS oyununda kariyer düşünüyorsan. Çünkü normal bir oyuncu için 144 ve 240 aynı şey.

Aşırı fark var. 240 kullanıyorum 144 denediğimde kasıyor gibi geliyor.
144 panelde 144'e sabitlemek farklı, 240 panelde 144'e sabitlemek farklı. Tabii ki 240 panelde 144 sabitlemek daha kasıyor gibi hissettirecektir.

Profesyonel düşünmüyorum, fps de 250den aşağı düşmüyor. Bayağı fark var gibi gözüküyor videolarda ondan geçmeyi düşündüm ama genel olarak gerek yok diyorsunuz. Geçmeyelim madem öyle:)

Profesyonel düşünmüyorum, fps de 250den aşağı düşmüyor. Bayağı fark var gibi gözüküyor videolarda ondan geçmeyi düşündüm ama genel olarak gerek yok diyorsunuz. Geçmeyelim madem öyle:)
Gereksiz hocam, 1050Ti ile sadece CS, Valorant gibi oyunlarda yüksek fps alacaksınız. 240Hz panelde 120-144FPS aldığınızda rahatsız olursunuz. G-SYNC bile tam anlamıyla kurtarmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı