145.000 TL'ye Araç Tavsiyesi

Temiz Japon ya da Kore tercih et bence. Corolla bulursan kaçırma.
Sedan araç düşünmüyorum.
Toyota corolla tavsiye ederim.

1.6 elegant(ful) paket masraf açmaz uzun yıllar binebilirsiniz.
Sedan araç düşünmüyorum.
EDC şanzıman şehir içinde doğru bir tercih olmuyor. Özellikle sıkışık trafik ve acemiliğiniz düşünülürse kısa sürede şanzıman arızası alıp 6-13 bin TL arası bir masrafa girebilirsiniz.
Arıza çıkartmaması açısından uzak doğu arabalarına yönelirseniz çok daha güvenle kullanabliirsiniz. 145 Bin liraya Alman olarak da Opel Corsa otomatik şanzımanlara yönelebilirsiniz. Keza Focus da çok kemikli bir arabadır.
Ben de ilk aracımı uzun yıllar binme beklentisiyle aldım ancak benzin fiyatları belimi bükünce 6. ayda satıp EDC şanzıman bir Megane aldım. Şanzıman 6. ayda arıza verdi ve beyin değişti. Daha pek çok masraf da cabası.
Ayırdığınız bütçe az değil, daha sağlam arabalara yönelmekte fayda var.
Focus bütçemi aşıyor fakat o bütçeye fiesta var. Fakat o da Powershift şanzıman anladığım kadarıyla benzer yapılara ve benzer sorunlara sahipmiş.
Skoda fabia 1.0, Volkswagen polo 1.0 1.4 vb. bakabilirsiniz.
Fabia'ya hiç bakmamıştım biraz bakayım. Polo çok istediğim bir araç fakat Dsg şanzıman için çok kötü şeyler söyleniyor.
Cok derinlemesine bilgim yok ama 1.2 cok performanslı gibi değil sanki. Hem Renault çok önermem. Temiz VW, Honda, Toyota tavsiye ederim. Bu arada Alfa Romeo Giulietta, çok piyasası olmayan ama performans açısından memnun edebilecek bir araba ben çok beğeniyorum kendilerini.
Alfa çok istediğim bir araç. Hatta bir sonraki arabam kesinlikle Alfa olacak. Ama ilk aracım olucak ve bu araçla öğrenicem kullanmayı. Kolay satabileceğim ve yedek parçasının ucuz olduğu bir araç almam gerekiyor.
1.2 Turbo motor yağ yakıyor diyor herkes. Biraz daha eski olup da C segment olan araçlara bakmanı öneririm.
En fazla 8-9 yaşında bir araç öneriniz var mı?
Sıfır Egea bakabilirsiniz.
Otomatiğini bulamadım var mı linki?
Performans bekleniyorsa daha eski model yüksek hacimli Almanlar daha mantıklı.
Performans derken hız yapmayı düşünmüyorum. Zaten çoğunlukla şehir içi kullanıcam. Sadece nadiren uzun yola çıktığımda, yokuşlarda falan üzmesin yeter.

Son düzenleme:
Sedan araç düşünmüyorum.

Sedan araç düşünmüyorum.

Focus bütçemi aşıyor fakat o bütçeye fiesta var. Fakat o da powershift şanzıman anladığım kadarıyla benzer yapılara ve benzer sorunlara sahipmiş.

Fabia'ya hiç bakmamıştım biraz bakayım. Polo çok istediğim bir araç fakat dsg şanzıman için çok kötü şeyler söyleniyor.

Alfa çok istediğim bir araç. Hatta bir sonraki arabam kesinlikle alfa olacak. Ama ilk aracım olacak ve bu araçla öğrenicem kullanmayı. Kolay satabileceğim ve yedek parçasının ucuz olduğu bir araç almam gerekiyor.

En fazla 8-9 yaşında bir araç öneriniz var mı?

Otomatiğini bulamadım var mı linki?

Performans derken hız yapmayı düşünmüyorum. Zaten çoğunlukla şehir içi kullanacağım. Sadece nadiren uzun yola çıktığımda, yokuşlarda falan üzmesin yeter.

Asta Opel / Astra / 1.6 T / Sport / 2011 OPEL ASTRA 1.6 T((180HP)) SPORT SELECT BU FİYATA ZOR HATASZ sahibinden.comda - 886539027 asta 180 HP 1.6 t Sport motor üzmez diye düşünüyorum.

1614622352567.png

Yakı tüketimi aşağıda.

2016 1.2 turbo icon clio kullanıyoruz. Edc şanzımanlı kesinlikle tavsiye ederim. Şehir içi için en iyi arabalardan biri gayet seri bir araç. Tek sıkıntısı 110 dan sonra yol sesi alır. Ses sistemi çok güzel yakıtı şehir içi 8,5 9 litre civarları

2016 1.2 turbo icon clio kullanıyoruz. Edc şanzımanlı kesinlikle tavsiye ederim. Şehir içi için en iyi arabalardan biri gayet seri bir araç. Tek sıkıntısı 110 dan sonra yol sesi alır. Ses sistemi çok güzel yakıtı şehir içi 8,5 9 litre civarları
B segmentinde her arabada varmış sanırım yol sesi. Ya Clio alıcam ya Peugeot 208 1.2 turbo motorlu versiyonunu.

Nasıl bir araç istiyorsunuz ona göre yardımcı olabilirim. Ayrıca sıfır araç mı almak istiyorsunuz yoksa ikinci el mi? Alabileceğiniz en uygun araç bana göre Renault Clio.

Geri
Yukarı