15.000-18.000₺ arası laptop önerisi

Bütçe
15.000-18.000

Naqlov

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bazı sebeplerden dolayı laptopa geçmek zorundayım ve bu geçiş sürecinde masaüstünde aldığım oyun performans kaybımı minimalize edebilecek bir geçiş yapmak istiyorum. Bütçem başlıkta da belirttiğim gibi 15-18 bin lira arası.

Laptop'larda başlıca aradığım özellikler şöyle;
  • Min 16 GB RAM
  • 512 SSD
  • IPS panel 144Hz ekran
  • RTX3060
  • İşlemci: (bunun için spesifik bir tercihim yok iyi bir işlemci olması ve ekran kartına yetmesi yeterli.)

Bu özellikleri seçerken de laptopun ağırlığını ve kalınlığını hiç ama hiç önemsemiyorum. Dediğim gibi performans benim için öncelikli olduğundan kasası büyük olsun benim için problem değil. İyi havalansın ısınma problemi yapacak/yapabilecek ince bir laptopa gerek yok. Büyüklükler genelde standart olsa da ekran büyüklüğünü önemsemiyorum ama tercih etmem gerekseydi yukarıdaki şartları sağladıktan sonra ne kadar büyük ekran olursa o kadar iyi olurdu.

Tavsiyelere açığım.

Yukarıdaki modelin 400TL daha ucuzu:

Bu da bayağı F/P:

Kalan para ile soğutucu ve ekipman alınabilir.

Son olarak, aradığım özelliklere sahip bir laptop buldum, Lenovo'nun 15" olması benim için kötü oldu. Acer markası iyi midir kötü müdür? YouTube'dan videolarını bulamadım benzerleri var fakat o yok. Onun için son bir fikrinizi isterim.

Sağlam bir soğutucu almakta fayda var. Onun dışında herhangi bir kronik sorunu yok diye biliyordum.

Geri
Yukarı