15.000 - 18.000 TL arası laptop önerisi

Bütçe
15000-18000

Oguz6141

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 2 ay içinde bir Gaming laptop alacağım. Aklımda birkaç model var hem bunlarla ilgili görüşlerinizi hem de diğer önerilerinizi bekliyorum.

Bunun fiyatının normalden uygun olmasının sebebi peşin satın alıyor olmamız peşin satın alma şansım var;

Bunlar da daha önce aldığım öneriler. Ayrıca sormak istediğim soru şudur ki, bu laptopların tümü 1080p ama içlerinde RTX 3070 var bu bütçede i7 11800h ve RTX 3060 laptoplar da var hangi kombinasyonu tercih etmem daha mantıklı olur? Daha çok oyun, yazılım ve modelleme için kullanacağım.

5900HX + 3070 daha iyidir 3070 Max-Q ama işlemci farkı kapatacaktır.
Hocam diğerlerinde Max-Q yazmıyor onlar kaç W çalışıyor, yani ne kadar fark var ekran kartı özelinde ?
Atılan modellerin hepsinde 100 Watt 3070 bulunmakta, ben aralarından Omen almanızı öneririm.
Hocam Omen'de Max-Q yazıyor diğerlerinde öyle bir şey yazmıyor sanırsam. Acaba satıcı mı yazmamış yani normalde onlar da Max-Q mu ?

Yukarıda Omen'de Max-Q var fakat işlemci farkı kapatacaktır derken bu modellerle arasındaki farkı kastetmediniz o zaman değil mi? Çünkü bu 3 ekran kartı da aynı performansı verecek söylediklerinize göre.

Ben hepsinin Max-Q olduğunu bilmiyordum evet 3 ekran kartı aynı performansı verecek işlemci olarak Omen daha iyi.

Gönderdiğin laptopun 5800H modelini 16K'ya aldım. Pek test edemedim ama BF5 high ayarlarda 80-100 FPS arası aldım. 4200 RPM hızında 70-80 derece arası CPU sıcaklık aldım. Başka sorun varsa cevaplayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı