15.000 - 18.000 TL Yazılım ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
15000 - 18000

D.Demir

Hectopat
Daha fazla  
Programlama işlerinde ve oyunlarda sıkıntı çıkarmayacak bir bilgisayar arayışındayım. Bütçem 15.000 TL ile 18.000 TL arası. Hangi model bilgisayarları önerirsiniz?
Biraz araştırmayla F/P ürünü olarak Acer'in şu ürününü buldum. Alınır mı?
Monster marka almayı planlamıyorum. Genel olarak baktığımda Monster marka bilgisayarların malzeme işçiliği kötü görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer bence alınır. Bu arada Monster kalitesiz, alınmaz.

Lenovo Ideapad Gaming modellerine de bakabilirsiniz.

Şu daha mantıklı:

Bütçe biraz daha artarsa:

Şu daha mantıklı:

Bütçe biraz daha artarsa:

Teşekkürler hocam bunlar daha mantıklı geldi gibi.
HP Victus laptop 16 - E1006NT daha mantıklı gibi. Arada 1.000 TL var.

Teşekkürler hocam bunlar daha mantıklı geldi gibi.
HP Victus laptop 16 - E1006NT daha mantıklı gibi. Arada 1.000 TL var.
Evet daha mantıklı ancak son zamanlarda aklımı kurcalayan bir şey var. Bazı kullanıcılar üründe tek RAM slotu var diyor, bazıları çift RAM slotu var diyor. Çift RAM slotu olduğuna emin olsam gözüm kapalı öneririm fakat orada şüphelerim var, almadan iyi bir araştırın. Tek slot RAM varsa içindeki RAM'i çıkarıp yerine 16 GB takmanız gerekiyor, bu da tahmin edebileceğiniz gibi gereksiz masraf. Tek modül RAM olması DDR5'te pek dezavantaj yaratmıyor fakat bütçe konusunda problem oluşturuyor.

Çift slot varda benim asıl şüphelendiğim 5800H çıkması, aciklamada vs 5000 serisi diyor.
RAM olarak DDR5 yazmışlar, o yüzden 6800h olması daha olası. Açıklama kısmına kopyala yapıştır yapmışlar sanırım. Desteğe yazıp net olarak öğrenilebilir ancak destek bana üründe tek RAM slotu olduğunu söylemişti. Ne kadar güvenilir bilemem.

Geri
Yukarı