15.000-20.000₺ hazır sistem önerisi

Daha fazla  
Genellikle siteleri gezdiğimde stokta ürünlerin olmadığını ve kötü zamanda olduğumuzu biliyorum. Ama her geçen gün daha da kötüye gittiğimiz için şu anki tavsiyelerinizi istiyorum. Oyun oynayıp video render veya bazı başka şeyler için toplayacağım sistemde içime sinen işlemci Ryzen 5 5600X ve ekran kartı olarak RTX 3060 veya 3060 Ti var. Hazır sistemler mevcut mu bu fiyata?

Bazı bulduklarımı da aşağıya atıyorum. Neleri değiştirmeliyim, eklemeliyim veya çıkarmalıyım? Tavsiye verirseniz sevinirim.

Düzenleme olarak B450M yerine B550M koysam mesela.

İşlemciyi Ryzen 5 5600X seçip galiba onun dışında kasayı değiştiririm.

Sizler ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.sistem kalmamış. 1.sistem ben olsam 5600X seçerim. 480 Ssd. Anakart Elite Aorus. 20 bin vermişken 22 veririm.
Daha demin vardı ya nasıl oluyor bu. Her gidişinden sonra geldiğinde zamlı geliyor. 1-2 hafta içindeki artışlar delirtecek beni. 1.sistemde 5600x vardı diye hatırlıyorum niye 3600 olmuş o. Bir şeyler dönüyor sanki burda da. Neden B550M yerine B450M Aorus Elite seçiyoruz sebebini bilmem mümkün mü pek anlamıyorum? SSD seçmeme sebebim elimde mevcut. Onun yerine ramde bir değişiklik yapılsa olur mu yoksa o yeterli mi?

Bu paralar çok üzücü daha 1-2 ay önce 12K ya 3060 Ti'lı hazır sistem alınıyordu.
1-2 Ay demeyelim de 1-2 haftalık fiyat değişimlerine baksanız zaten yeterli. 2 Günde bir 4te1i kadar zamlanıyor zaten. Çok üzücü.
Kimsenin fikirleri yok mu bu kadarına katılıyor musunuz?
O fiyatlara baktığım pcler şuan 22k üstüne çıktı. Şunu almayı düşünüyorum. Kafama tek takılan şey anakart. Ne düşünüyorsunuz? Bu dönemde pc alınmaz demeyin lütfen fiyatların sadece artışına şahit oluyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı