15.000₺ bütçe ile verim alınabilecek bir laptop önerisi

Arkadaşınız 1650 ile drop yemeden, kasmadan oynayabiliyorsa RTX 3050 ile daha iyi performans alırsınız. Bende kullanmadığım GTX 1650 Ti'lı laptop bulunuyor. RDR 2 gibi oyunlarda Ultra - yüksek karışık ayarlarda uzun süre oynadığımda VRAM'den dolayı ara ara drop girebiliyordu ama rahatsız edecek düzeyde olmuyordu. Ayarları hafif düşürdüğümde drop olayı geçiyordu. Alacağınız laptopun TDP değeride 40, 60 gibi değerlere nispeten yüksek olduğu için yüksek performanslar alırsınız. Alacağınız cihaz laptop olduğundan ekran kartı RTX 3050 olsa bile o kadar da güçlü değil. Sonuçta laptoplara takılan ekran kartları masaüstü sistemlere takılan ekran kartları gibi değiller. Asıl sorunuzun cevabına gelecek olursam; hayır, performans üzerine herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Arkadaşınıza söyleyin RDR 2'yi Ultra ayarlarda oynasın. Drop girmemesi mümkün değil.
Teşekkür ediyorum yüksek ilginiz ve sunduğunuz fikirleriniz için, sanırım bu modeli satın alacağım.

Nitro'nun bu kasaları iyi. Bende i5-10300h / rtx 3050 versiyonu var. 3 saatlik oyundan sonra işlemci 90' a vuruyor o da eski mimari olmasından kaynaklı. Ekran kartında herhangi bir ısınma problemi yaşamadım. AC Origins'de 60-70 arasında dolanıyor.
Nitronun 515 serisini araştırdığımda zaten en başarılı olduğu özelliklerden birisi soğutma olarak çıkıyor önüme. Ha, bunu yaparken kasadan kısmışlar sanıyorum. Plastik kasa fakat soğutma için rahatlıkla feragat edebileceğim bir şeydir kasa.

Üstteki Nitro'yu veya Lenovo'yu alabilirsiniz. Nitro'nun GPU'su, Lenovo'nun ise RAM ve İşlemci üstünlüğü bulunuyor, bana kalırsa tabii ki GPU daha önemli. Karar sonrası modelin tam adını alın ve Youtube olsun Google olsun iyice kullanıcı yorumlarına bakın, incelemelerine göz atın, gözünüzden bir şey kaçmasın. Bu arada üstteki Casper Excalibur ve türevleri olan modellerden uzak durmanızı salık verir selametler dilerim.
Casper Excalibur, Monster Abra gibi modellere pek samimiyet duymuyorum, satın almayı düşünmüyorum. Gerek ısı, gerekse kronik problemleri yönünden (ışık süzmesi,ölü piksel,kasa sorunları...) çok fazla şikayet alıyorlar. Bahsettiğim fiyat aşırı yüksek değil fakat yine de riske atılabilecek bir miktar değil. Daha garanti olması açısından sanırsam Nitro'yu bu hafta satın alacağım.

Geri
Yukarı