15.000₺ Gaming Laptop tavsiyesi

Bütçe
15000₺

HP düşünülebilir ama attığınız Monster iyi değil. Clevo kasa, çok ısınır ve kronik sorunlarıyla uğraşmaktan bırakın oyun oynamayı Google'a giremezsiniz.

HP stokta yokmuş ama listeye ekledim hocam. Tatmin edici özellikleri var. Attığınız Monster'ında direkt RTX3050 olanı listemdeydi. TI ile arasında büyük farklar yoksa onu tercih edebilirim.

Ben yukarıdaki Lenovo 3050 Ti modelini satın aldım. Evet adaptör yetmiyor, evet belli ki RAM'de yetmiyor. Ama 610 TL'ye dün RAM siparişi verdim. Adaptör içinde servisle görüşeceğim. Diyelim ki olmadı, 20 Dk'da yüzde 2 yedi. Yani öyle aman aman çok pil yemiyor. Daha AAA oyunları denemedim.
Kendim de şu an Lenovo Ideapad 510 kullanıcısıyım. Servislerinden pek memnun olmadığım için elim gitmiyor desem yeridir hocam bu modele. Aklımın bir köşesinde duruyor, en azından son tercih olarak.
HP düşünülebilir ama attığınız Monster iyi değil. Clevo kasa, çok ısınır ve kronik sorunlarıyla uğraşmaktan bırakın oyun oynamayı Google'a giremezsiniz.
Hocam gaming laptop modelleri kullanan birçok arkadaşımın laptobu da oyun oynarken 80-85 dereceden aşağıya düşmüyor. Buradaki çok ısınma 95 derecelere kadar çıkmasıysa tercih etmek doğru olmaz. Kronik sorunlarından kastınızı biraz açabilirseniz çok sevinirim ayrıca.

HP stokta yokmuş ama listeye ekledim hocam. Tatmin edici özellikleri var. Attığınız Monster'ında direkt RTX3050 olanı listemdeydi. TI ile arasında büyük farklar yoksa onu tercih edeceğim.

Kendim de şu an Lenovo Ideapad 510 kullanıcısıyım. Servislerinden pek memnun olmadığım için elim gitmiyor desem yeridir hocam bu modele. Aklımın bir köşesinde duruyor, en azından son tercih olarak.

Hocam gaming laptop modelleri kullanan birçok arkadaşımın laptobu da oyun oynarken 80-85 dereceden aşağıya düşmüyor. Buradaki çok ısınma 95 derecelere kadar çıkmasıysa tercih etmek doğru olmaz. Kronik sorunlarından kastınızı biraz açabilirseniz çok sevinirim ayrıca.
Hocam her laptop ısınır, 85 derece laptoplar için çok normaldir. Ama 95 olanlar genelde dandik, Clevo kasalar. Kronik sorunlara gelirsek, düşük GPU kullanımı (oyunlarda %30 falan ekran kartı kullanımı olur ve sıkıntı yaşarsınız), ısınma sorunu vs. Mesela benim laptopumda Monster ve Clevo kasa. Bugüne kadar çok fazla sorun yaşadım. Düşük performans, durduk yere kilitlenip kalma, açılırken siyah ekrana düşme...

Hocam her laptop ısınır, 85 derece laptoplar için çok normaldir. Ama 95 olanlar genelde dandik, Clevo kasalar. Kronik sorunlara gelirsek, düşük GPU kullanımı (oyunlarda %30 falan ekran kartı kullanımı olur ve sıkıntı yaşarsınız), ısınma sorunu vs. Mesela benim laptopumda Monster ve Clevo kasa. Bugüne kadar çok fazla sorun yaşadım. Düşük performans, durduk yere kilitlenip kalma, açılırken siyah ekrana düşme...
Hocam naçizane araştırdığım kadarıyla aldığım cevapları sizinle paylaşayım belki bir yorumunuz olur. Düşük GPU kullanımı, Ocak aylarında gördüğüm ve halen takip ettiğim şu konuda çözüldü gibi duruyor BIOS güncellemeleriyle. Bu modelde 95 derecelerin görüldüğü bir şikayet bilgisine tam olarak ulaşamadım. Bu model inceleme videolarında da genel anlamda 80-85 arasında seyrediyor. Sorun teşkil edebilecek gibi gelmedi bana bilemedim.

lenovo almıyorsan üsteki nitro 5'İ veya bunu al:

lenovo almıyorsan üsteki nitro 5'İ veya bunu al:
60HZ olması büyük handikap bence. Single oyunlar için tamam ama online oyunlar için yetersiz diye düşünüyorum.

Isınma problemi olduğu söyleniyor. Pek sıcak bakmıyorum açıkçası.

Bütçem de elimi kısıtladığı için önerilenleri beğenmiyor gibi dursam da, başıma cihazlardan kaynaklı sorun istemediğimi bilmenizi isterim bu arada arkadaşlar.

60Hz olması büyük handikap bence. Single oyunlar için tamam ama Online oyunlar için yetersiz diye düşünüyorum.

Isınma problemi olduğu söyleniyor. Pek sıcak bakmıyorum açıkçası.

Bütçem de elimi kısıtladığı için önerilenleri beğenmiyor gibi dursam da, başıma cihazlardan kaynaklı sorun istemediğimi bilmenizi isterim bu arada arkadaşlar.

İsinma sorunu yok hocam nereden okudunuz ki?

İsinma sorunu yok hocam nereden okudunuz ki?
Modeli arattığımda çıkan inceleme videoları yorumlarında ve şikayetvar.com'daki modele dair yazılanlar üzerine söyledim. Ha ben şunu da demiyorum bu arada, oyuncu laptopu ısınamaz, sıcaklık değerleri stabil kalmalıdır vesaire. Öyle bir şey mümkün değil zaten.

Modeli arattığımda çıkan inceleme videoları yorumlarında ve şikayetvar.com'daki modele dair yazılanlar üzerine söyledim. Ha ben şunu da demiyorum bu arada, oyuncu laptopu ısınamaz, sıcaklık değerleri stabil kalmalıdır vesaire. Öyle bir şey mümkün değil zaten.

Hocam benim bildigim o cıhazda fazla ısınma dıyecegımız bir sorun yok inceleme videosunu atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı