15.000₺ PC toplama tavsiyesi

Bütçe
15.000

SemperFidelis

Hectopat
Yer
Adana
Merhabalar. (Başlığı ve bütçeyi yanlış yazmışım 13.000 TL olacak 15 değil. Kusura bakmayın) Biraz birikim yaparak 13 bin TL biriktirdim Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik linkinde bulunan sistemi dizdim. Ancak satın almadan önce sizin tavsiyelerinizi de almak isterim. Parçalar birbirine uygun mu? Değiştirmem gereken bir parça var mı sizce? Darboğaz sorunu olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar. (Başlığı ve bütçeyi yanlış yazmışım kusura bakmayın) Biraz birikim yaparak 13 bin TL biriktirdim Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik linkinde bulunan sistemi dizdim. Ancak satın almadan önce sizin tavsiyelerinizi de almak isterim. Parçalar birbirine uygun mu? Değiştirmem gereken bir parça var mı sizce? Darboğaz sorunu olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.
Kasa&PSU, ekran kartı ve SSD ile ilgili geliştirme yapmanız gerek. O bütçeye 5700XT veya RTX2070 Super ekran kartı rahat olur. HDD ve RAM biraz gereksiz fazla gibi.

.
Yanlışlıkla 15.000 TL yazdım. 13.000 TL bütçem var. Ona göre toplayabilir misiniz acaba?
16GB yeni nesil oyunları kaldırmamaya mı başladı? 8GB RAM olmasın o?
Cyberpunk kaldıramıyor diye duymuştum.

Merhabalar. (Başlığı ve bütçeyi yanlış yazmışım kusura bakmayın) biraz birikim yaparak 13 bin TL biriktirdim Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik linkinde bulunan sistemi dizdim. Ancak satın almadan önce sizin tavsiyelerinizi de almak isterim. Parçalar birbirine uygun mu? Değiştirmem gereken bir parça var mı sizce? Darboğaz sorunu olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Sabit diskten biraz kısıp SSD'ye yüklenmen lazım. SSD'yi M.2 olarak yükseltebilirsin. Ek olarak ekran kartını bir tık upgrade edebilirsin.

Biraz geleceğe yatırım yapmak istiyorum. Biliyorsunuz 16 GB RAM yeni nesil oyunları kaldıramamaya başladı. O yüzden 32 almaya karar verdim.
Ciddi olamazsınız efendim. 16GB RAM şu an hayli hayli yeterli. Anakartınızda RAM slotu 4 adet var. İlerde RAM ilavesi daha az masraflı olur ki bu da en az 4-5 sene sonra olur. O zamana yeni sistem bile dizebilirsiniz belki. Şu anda işlemciniz güzel. Yanına da dediğim gibi RTX 2070 Super veya 5700XT ekran kartı yapın. Temeliniz bu olsun. Diğer bileşenleri de kaliteli alın. Güç kaynağı, kasa, SSD... Bunlarda da "Ucuz etin yahnisi yavan olur." misali sorun çıkabiliyor.

Geri
Yukarı