15.000 TL 4K monitör önerisi

mergen_t

Hectopat
Daha fazla  
Dün monitör önerisi için bir konu açmıştım ve aldığım cevaplardan dolayı belirttiğim kriterlere ve bütçeye uygun bir cihaz edinmemin pek de mümkün olmadığını anladım. Bu yüzden kriterlerimi güncelleyerek tekrar bir konu açmak istedim. Ekranı hem film/dizi izlemek, hem de yazılım işlerimle uğraşmak için istiyorum. Oyun oynama düşüncem yok(belki yalnızca GeForce NOW veya benzeri bir teknoloji yardımıyla fakat böyle olunca video oynatmak gibi oluyor sanırsam).

Bütçem 15k fakat aradaki farka değecek bir öneride gerekirse 20K'ya kadar çıkmayı deneyebilirim.

Mutlaka olması gereken özellikler:
- 27" ve üzeri ekran büyüklüğü(ne kadar büyük o kadar iyi).
- 4K içerik oynatabilecek ekran çözünürlüğü(3840x2160 veya herhangi ayrıtta daha fazla piksel olacak şekilde 5040x2160 gibi ama 3840x1440 olmaz).
- IPS, OLED veya yine bu ayarda kaliteli renk gösterebilecek bir panel.
- Tipik parlaklık 300nit ve üzeri olsun.
- Curved olmasın.

Ayrıca kriterler:
- En boy oranı 16:9 olmak zorunda değil wide ekranlar da olur.
- 10 bit(HDR) medya oynatma, ve renkleri düzgün oynatabilme (karanlık bir sahnede sahnede ne var görebileyim, birisi ışıkları söndürmüş gibi olmasın ya da siyah renk olması gereken yerde monitorün bazı noktalarında ışık parlamasın).

Dell ve ViewSonic oldukça iyi özelliklere sahip gözüküyor, teşekkür ederim.

M28u olanı tavsiye ederim ben de. Ona benzer bir monitör kullanıyorum paneli aynı, memnunum alınabilir bir monitör.

Dün monitör önerisi için bir konu açmıştım ve aldığım cevaplardan dolayı belirttiğim kriterlere ve bütçeye uygun bir cihaz edinmemin pek de mümkün olmadığını anladım. Bu yüzden kriterlerimi güncelleyerek tekrar bir konu açmak istedim. Ekranı hem film/dizi izlemek, hem de yazılım işlerimle uğraşmak için istiyorum. Oyun oynama düşüncem yok(belki yalnızca GeForce NOW veya benzeri bir teknoloji yardımıyla fakat böyle olunca video oynatmak gibi oluyor sanırsam).

Bütçem 15k fakat aradaki farka değecek bir öneride gerekirse 20K'ya kadar çıkmayı deneyebilirim.

Mutlaka olması gereken özellikler:
- 27" ve üzeri ekran büyüklüğü(ne kadar büyük o kadar iyi).
- 4K içerik oynatabilecek ekran çözünürlüğü(3840x2160 veya herhangi ayrıtta daha fazla piksel olacak şekilde 5040x2160 gibi ama 3840x1440 olmaz).
- IPS, OLED veya yine bu ayarda kaliteli renk gösterebilecek bir panel.
- Tipik parlaklık 300nit ve üzeri olsun.
- Curved olmasın.

Ayrıca kriterler:
- En boy oranı 16:9 olmak zorunda değil wide ekranlar da olur.
- 10 bit(HDR) medya oynatma, ve renkleri düzgün oynatabilme (karanlık bir sahnede sahnede ne var görebileyim, birisi ışıkları söndürmüş gibi olmasın ya da siyah renk olması gereken yerde monitorün bazı noktalarında ışık parlamasın).

Merhaba, bu 28" Innolux paneli kullanan monitörlerde overshoot biliyorsunuzdur biraz fazla; özellikle de 60Hz'de. Film izlerken inverse ghosting sizi ne kadar etkiliyor acaba?
Innolux panel ne bilmiyorum. Overshoot olayı ne onu da bilmiyorum. Ghosting ciddi anlamda raahatsız ediyor, şu anda kullandığım mıonitördeki en büyük sıkıntım da bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı