15.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
15000
O fiyata Ray Tracing teknolojisine sahip bilgisayar alınıyor tam bir kazık bilgisayar.

Kesinlikle bunu alın v22.1 alan kişiler fazlasıyla memnun.
Ray Tracing'i kendi bilgisayarımda da denemiş olarak söyleyeyim, RTX2060 gibi bir GPU'da tat vermiyor. 5600m RTX2060'dan güçlü bir GPU. O yüzden kazık demeye hakkınız yok.
Çoğu Tulpar Abra kasasını kullanıyor. Bu yüzden sıcaklıklar yüksek olabilir. Sizin attığınız ile benim attığım arasında 3 bin TL fark var. Bir de kazık diyorsunuz. Siz sanırım 3060Max-P'nin 2060s ayarında olduğunu bilmiyorsunuz :D
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...l2rtDtQnRCYPb9FXGELrZovoj1QUqkUxoCuusQAvD_BwE Acer laptop konusunda Monster'dan çok daha iyi. Daha soğuk çalışıyor ve malzeme kalitesi daha kaliteli. Bu yüzden o "kazık Monster"a o kadar para verilmez.

Ray Tracing'i kendi bilgisayarımda da denemiş olarak söyleyeyim, RTX2060 gibi bir GPU'da tat vermiyor. 5600m RTX2060'dan güçlü bir GPU. O yüzden kazık demeye hakkınız yok.
Çoğu Tulpar Abra kasasını kullanıyor. Bu yüzden sıcaklıklar yüksek olabilir. Sizin attığınız ile benim attığım arasında 3 bin TL fark var. Bir de kazık diyorsunuz. Siz sanırım 3060Max-P'nin 2060s ayarında olduğunu bilmiyorsunuz :D
https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-32gb-1tb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qb2ey-003-p-HBCV00000463GO?magaza=BOZDAN Teknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&gclid=CjwKCAjwkN6EBhBNEiwADVfyawbZWS-SYQrqBcZc11KPlPl2rtDtQnRCYPb9FXGELrZovoj1QUqkUxoCuusQAvD_BwE Acer laptop konusunda Monster'dan çok daha iyi. Daha soğuk çalışıyor ve malzeme kalitesi daha kaliteli. Bu yüzden o "kazık Monster"a o kadar para verilmez.
Monster'ın bu modeli sorunsuz ve Abra kasası kullanmayan bir model, kazık değil anlayacağınız.

Acer her zaman Monster'dan daha iyi oldu. Bunu Abra vs Nitro karşılaştırmalarında da görebilirsiniz. Adaptör sıcaklık sorununu umarım katmışsınızdır :D
Monster aşırı kaliteli bir marka değil biliyorum fakat böyle güzel özellikler sunan bir bilgisayar 15k fiyata sahip olunca mecburen bir sorunu olacak.
Acer her zaman Monster'dan daha iyi oldu. Bunu Abra vs Nitro karşılaştırmalarında da görebilirsiniz. Adaptör sıcaklık sorununu umarım katmışsınızdır :D
Ayrıca ben zaten Acer'a laf etmiyorum, sadece Monster'ı savunuyorum.

Monster aşırı kaliteli bir marka değil biliyorum fakat böyle güzel özellikler sunan bir bilgisayar 15k fiyata sahip olunca mecburen bir sorunu olacak.
Acer'da sorun yok ve aynı fiyata? Hatta çoğu parçası daha kaliteli ve 16gb fazladan rami de mevcut? 1tb ssd vs vs. Daha ne olsun?

Casper alınmaz.
Casper alınmaz diyip Monster önermek? Eşekten inip katıra binmeye benziyor bu. Bilinen en sorunsuz kasa diye de ezber bilgiler okumayın; Clevo, Foxconn anakart alınmaz. Alınıp uzun süreler kullanılsa bile yazılım desteği vb. alamazsınız. 8 çekirdekli işlemci yerine, kendi anakartını kendi üretip 6 çekirdekli işlemci koyanlardan tercih yapın derim. Bunu yerli markalar anakartını Türkiye'de yapmaya başlayana kadar söyleyeceğim, hedefimiz var diyorlar fakat icraat 0.

Yurtdışı imkanınız var mı, ayrıca bir kriteriniz? Orta performans, şık görüntü/taşınabilirlik mi yoksa maksimum performans mı?

Bunu da incelemenizi öneririm. Yeni Kasa serisinde ısınma sorunu mevcut değil.

Edit: Önereceğim bazı bilgisayarları arkadaşlar atmışlar zaten.

Geri
Yukarı