15.000 TL Gaming Laptop tavsiyesi

Bütçe
13000-15000
Hocam ben NVIDIA driver olayıni değil,
Ethernet falan o tarz driver sıkıntilari olabiliyor.

Tamamdır.

👍

@Radeon RX 5500M peki hocam sıcaklik olarak internette Dell işlemcisi 95 Derece(Yükte) oluyormuş yazıyor.
Bu fazla mı yoksa idare eder mi?
Şüphe duyduğum tek konu bu Dell hakkında.

@Radeon RX 5500M ve hocam sizce Monster kumarı oynamaya değer mi?
Dedigim gibi teknik servise götürmem zor, ölı piksel-işik sizmasi falan bana devasa dert olur.
Sizce bunca risk almaya değer mi?
Bence değmez bunca riske Dell varken.
İşlemci biraz daha iyi olur evet ama bana kalırsa değmez bunca riske.
Sizce? (Bknz: Şikayetvar)

Bence direkt Ideapad Gaming 3 alın, ama bütçe çıkmaz derseniz Dell'de üzmez.

Hocam IdeaPad Gaming 3 içinde kontrol programı (yazılım desteği) falan var mı?

Soğutması nasıl peki?

Kasası kaliteli mi? Plastiği falan.

Lenovo zaten kaliteli marka ama sorun çıkarsa teknik servisi ilgili mi?

Son olarak daha sonra ram ve SSD takviyesi mümkün mü?

İçinde gelen ram lehimli mi yoksa çıkartmak mümkün mü? Bu benim için önemli çünkü içindeki Rami söküp 2"16 yapmak istiyorum.
Size sorun yoksa tüm bunları cevaplar mısınız?

Hocam Ideapad kasaları sıkıntılı değil mi sanki biraz? Şu anda kullanıyorum ve sürekli fps drop yiyorum, işlemci kısıyor vs. Monster Abra 18.2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Almaya değer mi yoksa Dell olsun sağlam olsun mu

Hocam Ideapad kasaları sıkıntılı değil mi sanki biraz? Şu anda kullanıyorum ve sürekli fps drop yiyorum, işlemci kısıyor vs. Monster Abra 18.2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Almaya değer mi yoksa Dell olsun sağlam olsun mu
Hangi İdeaPad olanı kullanıyorsunuz?
Monster=Kumar

Hangi İdeaPad olanı kullanıyorsunuz?

Monster=Kumar
Ideapad L340 Gaming. Yeni serilerde düzeltmişlerdir belki bilmiyorum ama 1 seneden sonra her oyunda fps drop girmeye başladı, işlemci kendini kısıyor vs. Bakımlarını da yapıyorum ama nafile, her şeyi denedim o cpu ve gpu kullanımı sürekli düşüyor. Hocam evet kumar ama işlemcisi ve ekran kartı daha iyi Dell den o yüzden aklımı çeldi, ayrıca teknik desteğini çok övüyorlar ben de soğuktum normalde

Ideapad L340 Gaming. Yeni serilerde düzeltmişlerdir belki bilmiyorum ama 1 seneden sonra her oyunda fps drop girmeye başladı, işlemci kendini kısıyor vs. Bakımlarını da yapıyorum ama nafile, her şeyi denedim o cpu ve gpu kullanımı sürekli düşüyor. Hocam evet kumar ama işlemcisi ve ekran kartı daha iyi Dell den o yüzden aklımı çeldi, ayrıca teknik desteğini çok övüyorlar ben de soğuktum normalde
Bence Dell olanı al.
Dell ile tek fark Monster işlemci olarak oldukça önde.
Bence onca risk saçma.
Yani R5-5600H veya i5-11400H gayet yeterli.

@Radeon RX 5500M hocam sizce de R5-5600H ile i5-11400H gayet yeterli değil mi?

i5-11400H direk i7-10875H gücünde.

Hocam Ideapad Gaming 3 içinde kontrol programı (yazılım desteği) falan var mı?

Soğutması nasıl peki?

Kasası kaliteli mi? Plastiği falan.

Lenovo zaten kaliteli marka ama sorun çıkarsa teknik servisi ilgili mi?

Son olarak daha sonra RAM ve SSD takviyesi mümkün mü?

İçinde gelen RAM lehimli mi yoksa çıkartmak mümkün mü? Bu benim için önemli çünkü içindeki RAM'i söküp 2"16 yapmak istiyorum.
Size sorun yoksa tüm bunları cevaplar mısınız?

Legion vantage var, Legion serisi kadar detaylı olmasa da iş görüyor Ideapad serisinde. Soğutma gayet iyi, kasasıda keza öyle. RAM SSD takviyesi mümkün, servis hakkında bir fikrim yok. RAM lehimli değil, 8x1 şeklinde geliyor. RAM'i sökmenize gerek yok bir 8'lik RAM daha takarsanız iş görür.

Ideapad L340 Gaming. Yeni serilerde düzeltmişlerdir belki bilmiyorum ama 1 seneden sonra her oyunda FPS düşmesi girmeye başladı, işlemci kendini kısıyor vs. Bakımlarını da yapıyorum ama nafile, her şeyi denedim o CPU ve GPU kullanımı sürekli düşüyor. Hocam evet kumar ama işlemcisi ve ekran kartı daha iyi Dell'den o yüzden aklımı çeldi, ayrıca teknik desteğini çok övüyorlar ben de soğuktum normalde

L340 kronik sorunlu bir seri zaten hocam, tek slot RAM'le gelmesinden bile falso veriyor. Gaming 3 L340'taki tüm sorunlardan arınmış bambaşka bir model. Şahsen monsterda tongfang modellerin kumar olduğunu düşünmüyorum, 18.2 gayet iyi ve sağlam bir model. Bütçeniz yetiyorsa ideapadden dahi iyi bir seçenek.
@Radeon RX 5500M hocam sizce de R5-5600H ile i5-11400H gayet yeterli değil mi?

i5-11400H direk i7-10875H gücünde.

Yeterlidir, ancak 11400H 10875H gücünde değildir. Tek çekirdekte geçebilir ancak çoklu çekirdekte hiç şansı yok.

Yeterlidir, ancak 11400H 10875H gücünde değildir. Tek çekirdekte geçebilir ancak çoklu çekirdekte hiç şansı yok.
11400H 10750H mıydı?
Onun gibi bir şeydi?
Legion vantage var, Legion serisi kadar detaylı olmasa da iş görüyor Ideapad serisinde. Soğutma gayet iyi, kasasıda keza öyle. RAM SSD takviyesi mümkün, servis hakkında bir fikrim yok. RAM lehimli değil, 8x1 şeklinde geliyor. RAM'i sökmenize gerek yok bir 8'lik RAM daha takarsanız iş görür.
Teşekkür ederim.
Şahsen monsterda tongfang modellerin kumar olduğunu düşünmüyorum.
Hocam sizce bu Gaming3 mü a5 v18.1 mi?

Ya da sizce Dell mi a5 v18.1 mi?

Şahsen Monster almak biraz riskli ama belki düşünürüm. A5 v18.1 aklımı çelmiyor değil...

Hocam ben NVIDIA driver olayıni değil,
Ethernet falan o tarz driver sıkıntilari olabiliyor.

Tamamdır.

👍

@Radeon RX 5500M peki hocam sıcaklik olarak internette Dell işlemcisi 95 derece(yükte) oluyormuş yazıyor.
Bu fazla mı yoksa idare eder mi?
Şüphe duyduğum tek konu bu Dell hakkında.

@Radeon RX 5500M ve hocam sizce Monster kumarı oynamaya değer mi?
Dedigim gibi teknik servise götürmem zor, ölı piksel-işik sizmasi falan bana devasa dert olur.
Sizce bunca risk almaya değer mi?
Bence değmez bunca riske Dell varken.
İşlemci biraz daha iyi olur evet ama bana kalırsa değmez bunca riske.
Sizce? (Bknz: Şikayetvar)

Dell G15 testlerde iyi soğutma olarak testlerde iyi olmasa önermezdim şahsen 3050 ve 5600h için konuşuyorum 90 watt olarak galiba 5 watt bütün G15 ailesinden kısıldı diye biliyorum incelemesini buraya bıraktım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat bence ağır bir laptop Dell G15 bir de pili çok iyi diye biliyorum.
Lenovo laptop 85watt fakat 3050 Ti belki aynı performans verebilir Dell G15 3050 ile bu bir tahmindir araştırın bir de sıcaklık olarak Lenovo nasıl @Radeon RX 5500M hocam?

Son düzenleme:
11400H 10750H mıydı?
Onun gibi bir şeydi?

Teşekkür ederim.

Hocam sizce bu Gaming3 mü A5 v18.1 mi?

Ya da sizce Dell mi A5 v18.1 mi?

Şahsen Monster almak biraz riskli ama belki düşünürüm. A5 v18.1 aklımı çelmiyor değil...

Evet 10750 dengi. Ben 18.1 derim ikisi arasından. Tongfang yazılım ve performans açısından daha avantajlı.

Dell G15 testlerde iyi soğutma olarak testlerde iyi olmasa önermezdim şahsen 3050 ve 5600h için konuşuyorum 90 watt olarak galiba 5 watt bütün G15 ailesinden kısıldı diye biliyorum incelemesini buraya bıraktım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat bence ağır bir laptop Dell G15 bir de pili çok iyi diye biliyorum.
Lenovo laptop 85watt fakat 3050 Ti belki aynı performans verebilir Dell G15 3050 ile bu bir tahmindir araştırın bir de sıcaklık olarak Lenovo nasıl @Radeon RX 5500M hocam?

Dell G15 95 watt. 5 watt kısılma mevzusu nedense bu forumda çok yaygın, birisi atmış ortaya herkes aynısını yazıyor. Dell AMD modellerde tam güç kart kullanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı