15.000 TL hazır sistem önerisi

SlimeDont

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, maksimum 15.000 TL olmak kaydıyla hazır sistem önerileri bekliyorum.

Not: Kesinlikle GameGaraj'dan öneri almıyorum.

Hocam bu sistemdeki XPG SSD daha mı iyi acaba?

XPG daha iyi James Donkey almaktan iyidir 3060 atmadım çünkü bu bütçeye en az 3060 Ti olmalı.
Aradığın özellikler nedir oyun için mi render için mi? Monitör ekipman dahil mi?
Oyun içinse İtopya'nın hazır sistemlerini tavsiye edebilirim.
Mesela buradaki gibi yanına monitör ekipman da ekleyebilirsin.

O bilgisayara o kadar verilmez aynısı 8bin TL'ye alınabiliyor.

Biraz geç yazdım kusura bakmayın. Monitör vb. şeyleri aramıyorum onlar bende var. Tek aradığım bilgisayar. Genel olarak oyun oynayacağım ara sıra ufakta olsa kodlama yapıyorum o kadar. Önerilerinizi teker teker inceleyeceğim. GameGaraj'dan alacağım iade geldiğinde ise daha güvenilir yerlerden bilgisayar alacağım. :)

Biraz geç yazdım kusura bakmayın. Monitör vb. şeyleri aramıyorum onlar bende var. Tek aradığım bilgisayar. Genel olarak oyun oynayacağım ara sıra ufakta olsa kodlama yapıyorum o kadar. Önerilerinizi teker teker inceleyeceğim. GameGaraj'dan alacağım iade geldiğinde ise daha güvenilir yerlerden bilgisayar alacağım. :)

1000 TL aşabilirseniz benim attığımı alın ama GameGaraj'la nasıl bir sorununuz oldu?

GameGaraj'dan 14.500 liraya güzel bir sistem aldım. Neredeyse 2 gün içerisinde evime teslim edildi. Her şey buraya kadar çok iyiydi. Windows 10 kurdum ve sürücüleri yüklemeye başladım ve en sonunda oyunları yükledim. İlk başta her şey normal gibiydi. Sonrasında Valorant oynarken arkaya indirme işlemi açtım ve olan oldu. Bilgisayar 300-400 FPS alırken bir anda kasmaya başladı ve 40'a kadar düştü. Sesler cızırdamaya başlayıp, bilgisayar sanki eski XP'ler gibi davranmaya başladı. Sonrasında teker teker kontrol yaptım. En sonunda sorunun işlemci kaynaklı olduğunu buldum. Cinebench multicore testini açtım ve aynı problemi yeniden yaptı. Hatta sistemde sıvı soğutma olmasına rağmen işlemci sıcaklığı neredeyse 100'e gelip kapanıyordu bilgisayar. Üstelik XMP ayarları bile açık değildi bunu yaparken. Kendilerini arayıp şikayetimi ilettim ve karşı taraf arka tarafta indirme yaparken böyle bir şey yaşanabileceğinden bahsetti ve sürekli sorunun SSD'den olabileceğini söyledi. Tabi ben yaklaşık 6 saat boyunca test yaptım, sorunu tespit ettim ama arkadaş inadını sürdürünce ve bunu normal bir şey gibi anlatmaya deneyince benim fitiller attı ve iade talep ettim. Topu topu 6 saat bile kullanamadığım bilgisayar için şimdi 2 hafta iade süreci bekleyeceğim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı