15.000 TL laptop önerisi

Bütçe
15.000
@tanistlin hocam, MUX için daha detaylı bilgi almak için şu an imzamda bulunan "MUX nedir? Ne işe yarar?" isimli rehberi okumanızı tavsiye ederim.
Hocam sağolun rehberinizi okudum elinize sağlık, teoride okay, sahadaki kullanıcı deneyimini merak ettim aslında ondan sordum arkadaşlara :)

Bu bütceye T7 v22.1 alırdım.MUX, 1440p,17.3 inç olmasının yanı sıra ömür boyu bakım hizmeti ve müşteri odaklı bir servisi var.
Bu tavsiye için de teşekkürler tekrar, garip gelebilir belki ama 17'' filtresinden dolayı bu ürün önüme hiç çıkmadı şimdiye kadar. Aslında taşıma derdin yok (monitöre takıp kullanacaksın) diyebilirsiniz ama 15'' üzeri bana hiç ergonomik gelmiyor. Sadece tavsiye almışken şunu sorayım, 17'' kasalar teorik olarak daha fazla havalandırma alanına sahip, dolayısıyla soğutma performansı daha iyi olur diyebilir miyiz? Bir de bu T7 v22.1'in 15''deki tam muadilini önerir misiniz?

Rehber benim değil hocam 😅 @Dark Lord of the Sith hocamın.

@Dark Lord of the Sith hocam:
Hocam, rehberinize de konduk, iyi mi? 😃
Haha @Dark Lord of the Sith sizin elinize sağlık o zaman, yeniyim, rehberiniz derken ben platformun yazdığı bir içerik sanmıştım. Soranlara kaynak göstereceğim teşekkürler :D

Edit: Bu arada tavsiyeler olgunlaştığında ilk mesaja özet olarak linkleri ve konuşulan artı-eksileri ekleyeceğim. Birçok farklı konuda konuşulan şeylerin özeti gibi oldu akış, katkıda bulunanlara teşekkürler.

Hocam sağ olun rehberinizi okudum elinize sağlık, teoride okay, sahadaki kullanıcı deneyimini merak ettim aslında ondan sordum arkadaşlara :)

Bu tavsiye için de teşekkürler tekrar, garip gelebilir belki ama 17" filtresinden dolayı bu ürün önüme hiç çıkmadı şimdiye kadar. Aslında taşıma derdin yok (monitöre takıp kullanacaksın) diyebilirsiniz ama 15" üzeri bana hiç ergonomik gelmiyor. Sadece tavsiye almışken şunu sorayım, 17" kasalar teorik olarak daha fazla havalandırma alanına sahip, dolayısıyla soğutma performansı daha iyi olur diyebilir miyiz? Bir de bu T7 v22.1'in 15"deki tam muadilini önerir misiniz?

Hocam bende yıllardır 15.6 inç kullanan biriyim ama 17.3 kesinlikle film, oyun, tasarım için çok ideal oluyor. Ekran boyutu büyüdükce kasaların soğutma performansları daha iyi oluyor. Monster'ın en sıkıntısız kasası v22.1 olduğu için çoğu kişi bunu öneriyor.15.6 inç'de alüminyum kasa olan T5 v20.2'ye bakabilirsiniz.Bu kasayı mağazasında incelemiştim hatta kasa kalitesini v22.1'den daha çok beğenmiştim ama kronik bir sorunu var mı bilmiyorum biraz araştırmanızda fayda var.

Biraz geç yazıyorum kusura bakmayın. Panel konusunda laptopun ortalamada olduğunu düşünüyorum fakat harici monitörle kullanacağınız için sizde bir sorun oluşturmaz. Mux oyunlarda hangi ekran kartının kullanacağını seçiyor, mux olmadığı için oyunlarda azıcık düşük fps alırsınız. Ben çok sıkıntı cekmiyorum fakat bu size bağlı. Ayrıca Hb olayını bilmediğimden o konu hakkında yorum yapamayacağın. Ben kendi bilgisayarımı Media Marktta elden almıştım. Ssd konusunda ise satıcıyla iletişime geçmenizi öneririm.

Hocam bende yıllardır 15.6 inç kullanan biriyim ama 17.3 kesinlikle film, oyun, tasarım için çok ideal oluyor. Ekran boyutu büyüdükce kasaların soğutma performansları daha iyi oluyor. Monster'ın en sıkıntısız kasası v22.1 olduğu için çoğu kişi bunu öneriyor.15.6 inç'de alüminyum kasa olan T5 v20.2'ye bakabilirsiniz.Bu kasayı mağazasında incelemiştim hatta kasa kalitesini v22.1'den daha çok beğenmiştim ama kronik bir sorunu var mı bilmiyorum biraz araştırmanızda fayda var.
15'' varyantı yani v20.2 budur değil mi;

Stoklar konusundaki belirsizlik gerçekten canımı sıkıyor, Monster'ın kendi satış kanalında ön sipariş (stok yok, 9 gün sonra kargoda) gözükürken Amazon'da Prime (ertesi gün teslim) olarak girmişler mesela üstelik satıcı Monster, donanım açısından gerçek bir kıtlık ortamı yaşıyoruz :D

15'' varyantı yani v20.2 budur değil mi;

Stoklar konusundaki belirsizlik gerçekten canımı sıkıyor, Monster'ın kendi satış kanalında ön sipariş (stok yok, 9 gün sonra kargoda) gözükürken Amazon'da Prime (ertesi gün teslim) olarak girmişler mesela üstelik satıcı Monster, donanım açısından gerçek bir kıtlık ortamı yaşıyoruz :D
Direk kendi sitesinden al hocam aynı fiyat zaten.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000004E3F3?magaza=Hepsiburada

Ben bunu öneririm, halihazırda bir önceki neslinin kullanıcısıyım. Soğutma ve malzeme kalitesi bakımından çok iyi bir bilgisayar. Ayrıca bu laptop hakkında sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Hocam bu laptop hakkındaki yorumlarını bekliyorum https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000004E3F3?magaza=Hepsiburada

Daha önce Monster Tulpar T7 v22.1 aldık. Yoğun ışık sızması ve beklediğimizden düşük performans sebebiyle iade etmek durumunda kaldık.

Geri
Yukarı