15.000 TL laptop önerisi

Bütçe
14000-15000

alodarxx

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hekese iyi forumlar dilerim.
Monster bilgisayarda ölü piksel çıktı bu konudaki sorundan dolayı Monster Tulpar v21.4 model bilgisayarımı iade ettim ve pazartesi günü para iadesi alacağım. Monster hizmet kalitesi olarak çok iyi olsa da yaşamış olduğum bu olay sebebiyle diğer markalara yönelmeye karar verdim yaklaşık 1 haftadır PC araştırması yapıyorum ve hoşuma giden dikkatimi çeken modeller aşağıdadır.

Yazılım mühendisliği okuyorum ve bir yazılım firmasında çalışıyorum. Bilgisayarı hem yazılım işleri için hem de güzel bir seviyede oyun oynamak için kullanacağım. Beni uzun bir süre idare edecek kaliteli ve güçlü bir cihaz satın almak istiyorum aşağıdaki cihazların sıralaması hoşuma gidenden gitmeyene doğrudur. hangi PC'yi almamı önerirsiniz?

Dell G15 5515:
Bu cihaz şu an performans olarak buradaki cihazlardan en iyisi sayılır tek eksi yanı ekranının %45 NTSC olması, o da yaklaşık 72% SRGB'ye denk geliyor benim için yeterli bir değer olduğunu düşünüyorum. Ekran kartı 115 TDP ve MUX var diye söylediler forumda diğer konularda.

Acer Helios 300:
Bu cihazın benim için artısı RAM'in tek kanal 16 GB olması oyun performansında ufak FPS düşüşüne neden olsa da ileride 32 GB gerektiğinde rahatça yükseltebilirim. Kasasıda gayet sağlam gözüküyor.

ASUS TUF F15 FX506HM:
Bu cihazda özellik olarak çok güzel fakat malzeme kalitesi olarak Dell kadar kaliteli olmadığını söylediler bu sebeple biraz çekincelerim var. Diğer bir artısıda buradaki cihazların en hafifi olmasıdır.

Lenovo Legion 5:
Lenovo'nun 3060'lı modelini tercih etmek isterdim ama bildiğiniz gibi satışta yok şu an. Bu cihaz diğerlerine göre daha düşük bir seviyede de kalsa Lenovo kalitesinden dolayı alabilirim diye düşünüyorum. Sizce bu fiyatlara çıkınca RTX 2060 alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ile uğraşmak istemiyorsan kesinlikle Dell ama dediğin gibi ileride 16 GB RAM yetersiz kalmaya başlayacak, çift kanal ile 32 GB yapma imkanın da varsa o zaman Predator almalısın.
Ha sorarsan aralarında ne fark var diye soğutma ve kasa kalitesi bakımından neredeyse aynılar.

RAM ile uğraşmak istemiyorsan kesinlikle Dell ama dediğin gibi ileride 16 GB RAM yetersiz kalmaya başlayacak, çift kanal ile 32 GB yapma imkanın da varsa o zaman Predator almalısın.
Ha sorarsan aralarında ne fark var diye soğutma ve kasa kalitesi bakımından neredeyse aynılar.

Aradaki işlemci farkı göz ardı edilebilir mi sizce? 5800H 8 çekirdek 10750H 6 çekirdek.

Ayrıca sabır erdemdir misali Legion 3060'ları da bekleyebilirsin acelen yoksa.

Hocam belirli bir zamanı yok ki deseler 1 haftaya gelecek bekliycem de belirsizlik var maalesef. Şu anda i7 3715u işlemcili Dell 5521 kullanıyorum 7-8 senelik PC arada mavi ekran falan veriyor. Anlayacağınız bayadır bekliyorum 😂.

Dell g15 sizin için en iyi secenek olacaktır.
Hocam belirli bir zamanı yok ki deseler 1 haftaya gelecek bekliycem de belirsizlik var maalesef. Şu anda i7 3715u işlemcili Dell 5521 kullanıyorum 7-8 senelik PC arada mavi ekran falan veriyor. Anlayacağınız bayağıdır bekliyorum 😂.

Ocak ayından beri bekleyen insanlar var, ben de bekliyordum fakat birkac ay önce dayanamayıp başka bir model aldım.

Geri
Yukarı