15.000 TL Laptop Tavsiyesi

TajHeim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle belirteyim şehir dışına cıkacağım için masaüstü kesinlikle alamam bana 15 bin TL geçmeyecek şekilde oyuncu laptopu tavsiyesi verir misiniz? Ben Dell AlienWare'den bir model beğendim laptoplar hakkında pek bilgim yok ancak Max Q ekran kartı olmayan tavsiye edebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim. Beğendiğim model bu:
Dell Alienware M17-TN8S75D256W161N i7-8750H 16GB 1TB 256GB SSD 8GB RTX2070 17.3 Windows 10 uzun pil ömürlü olması göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha dün 15 di.
Max-Q’suz model. Per-key rgb var ve sesi çok iyi veriyor.
Klavyesi süper.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba,

PC'de en çok güç tüketen donanım CPU'dur. (GPU hariç) GPU oyun ve render işlemleri dışında kullanılmadığı için, pil gücünde yeterli akım verilemediği için ve pilde bu uygulamaları çalıştırmak pil ömrünü de kısaltacağı için GPU'yu saymanın mantığı yok.

Seçtiğin modelde pil süresini övmüşler neye dayanarak bu kanıya varmışlar anlamadım. İşlemcileri biraz daha iyi tanıyabilmek için bu linke göz atabilirsin. Pil süresinin uzun gitmesi için, cihaz düşük frekanslarda kullanılır ve pilin Wh (kapasitesi) ile belirlenir.

Max Q olmayan bir modeli neden tercih ettiğini anlamadım. Şunu önerebilirim.
Monster Tulpar T7 veya T5 serisine bakabilirsin. Pil gücü olarak, pil kapasitelerine baktım; CPU gücünü kısarsan 2-3 saat götüreceğini düşünüyorum. 1x SSD, 2x RAM kullanımıyla. Daha fazla modül takmanın anlamı yok pilde kullanacaksan. Bende T5 V5.1 modeli var 60Wh pil kapasitesi, ilk aldığım zaman düşük güçte 4 saat götürüyordu.

Merhaba,

PC'de en çok güç tüketen donanım CPU'dur. (GPU hariç) GPU oyun ve render işlemleri dışında kullanılmadığı için, pil gücünde yeterli akım verilemediği için ve pilde bu uygulamaları çalıştırmak pil ömrünü de kısaltacağı için GPU'yu saymanın mantığı yok.

Seçtiğin modelde pil süresini övmüşler neye dayanarak bu kanıya varmışlar anlamadım. İşlemcileri biraz daha iyi tanıyabilmek için bu linke göz atabilirsin. Pil süresinin uzun gitmesi için, cihaz düşük frekanslarda kullanılır ve pilin Wh (kapasitesi) ile belirlenir.

Max Q olmayan bir modeli neden tercih ettiğini anlamadım. Şunu önerebilirim.
Monster Tulpar T7 veya T5 serisine bakabilirsin. Pil gücü olarak, pil kapasitelerine baktım; CPU gücünü kısarsan 2-3 saat götüreceğini düşünüyorum. 1x SSD, 2x RAM kullanımıyla. Daha fazla modül takmanın anlamı yok pilde kullanacaksan. Bende T5 V5.1 modeli var 60Wh pil kapasitesi, ilk aldığım zaman düşük güçte 4 saat götürüyordu.

Monster pek iyi bir marka değil. Çoğu arkadaşım Monster ile sıkıntı yaşayıp Tüketici Hakem Heyetine gitmişti.

Seçtiğin marka ile Monster anakartlarını aynı firmadan satın alıyorlar ama. :) Ayrıca Monster daha uyguna satıyor.

Arkadaşım yanlış hatırlamıyorsam güç kaynağı ile ilgili bir problem yaşamıştı ve Monster değiştirmeyi reddetmişti.
O yüzden gitmişti ayrıca forumdada Monster ile mağdur olan bir kaç kişi daha görmüştüm.

Arkadaşım yanlış hatırlamıyorsam güç kaynağı ile ilgili bir problem yaşamıştı ve Monster değiştirmeyi reddetmişti.
O yüzden gitmişti ayrıca forumdada Monster ile mağdur olan bir kaç kişi daha görmüştüm.
Diğer markalardan müzdarip olan kişi sayısı Monsterdan fazladır :) Kadıköyde ki teknik servise gittiğimde beni güleryüzle karşılayıp çok yardımcı olmuşlardı. Sıkıntı belki arkadaşındadır. 1 sene oldu tam Monster alalı iyi ki Dell, Acer, Asus gibi markalar yerine Monster tercih etmişim.

Bütçeyi biraz daha arttırırsanız bu laptopu öneririm. Tasarımı baya güzel ve premium

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı