15.000 TL Oyuncu Laptop Önerisi

Bütçe
15.000

Queenur

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.

Oyun ve yayın ağırlıklı kendime bir oyuncu laptopu almak istiyorum. Bütçem 15-16 bin TL civarında. Özellikle 17.3 inch istiyorum. Monster Abra V13.2 modelini beğendim lakin ürünle ilgili bir sürü olumsuz yorum ve konuya şahit oldum. Ek olarak tasarıma çok önem veriyorum. F/P olarak istediğim özelliklere sahip önerebileceğiniz ürünler nelerdir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.

Oyun ve yayın ağırlıklı kendime bir oyuncu laptopu almak istiyorum. Bütçem 15-16 bin TL civarında. Özellikle 17.3 inch istiyorum. Monster Abra V13.2 modelini beğendim lakin ürünle ilgili bir sürü olumsuz yorum ve konuya şahit oldum. Ek olarak tasarıma çok önem veriyorum. F/P olarak istediğim özelliklere sahip önerebileceğiniz ürünler nelerdir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba. 15.6 inch bazında Dell G15 5515 ya da Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 modeline bakabilirsiniz.

Düzenleme: Boyut bilgisi eklendi.

Merhaba.

Oyun oynarken oldukça götürür seni, teknoloji işi biraz da şans işi. Ben Monster kullanıyorum birbuçuk senedir, teknik anlamda sadece şarj adaptörü problemi yaşadım. Onda da 1 haftada yenisini yollayarak halletiler. Laptop; masaüstünden daha az verim sağlar. Masaüstü/laptop fark etmeksizin, yayın açmak oldukça FPS düşürecektir, oyun sırasında kasmalar yaşayıp yayınlarınıza uygun görüntü vermekte zorlanabilirsiniz. Bu yazdığım şey; cihazdan değil, dizüstü oluşu ve de bütçeden dolayı extra olarak bunu yaşayacağınızdandır. Ama bu bütçeye bu cihaz alınır mı? Derseniz; 8 GB RAM daha eklettirip kullanabilirsiniz. Sonrada 1TB'ye tamamlamanız da gerekecek maalesef. Bu ise +1200-1500TL gibi bir şey yapar.

Merhaba.

HP Victus 16-D1047NT Intel Core i5 12500H 8GB Ddr5 512GB SSD RTX3050Ti 16.1" FHD 144Hz Freedos Taşınabilir Bilgisayar 68P32EA
ekran 16.1 inç ve 8 gb ram var ama 12. nesil 2200 tl gibi bir fiyata ram eklerseniz çok iyi olur
HP Victus 16-D1047NT Intel Core i5 12500H 8 GB DDR5 512 GB SSD RTX3050 Ti 16.1" FHD 144Hz FreeDOS Taşınabilir bilgisayar 68P32EA
Ekran 16.1 inç ve 8 GB RAM var ama 12. nesil 2200 TL gibi bir fiyata RAM eklerseniz çok iyi olur

Ekleyeceğiniz RAM'ler DDR5 ve 4800 MHz olmalı

Son düzenleme:
FPS düşürecektir,
Oyun oynarken oldukça götürür seni, teknoloji işi biraz da şans işi. Ben Monster kullanıyorum birbuçuk senedir, teknik anlamda sadece şarj adaptörü problemi yaşadım. Onda da 1 haftada yenisini yollayarak halletiler. Laptop; masaüstünden daha az verim sağlar. Masaüstü/laptop fark etmeksizin, yayın açmak oldukça FPS düşürecektir, oyun sırasında kasmalar yaşayıp yayınlarınıza uygun görüntü vermekte zorlanabilirsiniz. Bu yazdığım şey; cihazdan değil, dizüstü oluşu ve de bütçeden dolayı extra olarak bunu yaşayacağınızdandır. Ama bu bütçeye bu cihaz alınır mı? Derseniz; 8 GB RAM daha eklettirip kullanabilirsiniz. Sonrada 1TB'ye tamamlamanız da gerekecek maalesef. Bu ise +1200-1500TL gibi bir şey yapar.
Monster için ben de dediğiniz gibi düşünüyorum. Eğer almayı düşünürsem SSD'yi 1TB'a tamamlamak ve ekstra 8GB RAM daha ekleyerek özelleştirme yapacağım. Lakin hala çok kararsızım. @Maschera'nın ve @Volidumbuk'in bahsettiği modellerde güzel gözüküyor. Fakat hem tasarım hemde boyut olarak aklım Monster'dan yana.

Monster için ben de dediğiniz gibi düşünüyorum. Eğer almayı düşünürsem SSD'yi 1TB'a tamamlamak ve ekstra 8 GB RAM daha ekleyerek özelleştirme yapacağım. Lakin hala çok kararsızım. @Maschera'nın ve @Volidumbuk'in bahsettiği modellerde güzel gözüküyor. Fakat hem tasarım hem de boyut olarak aklım Monster'dan yana.

Evet, güzel cihaz aslında. Sadece şöyle bir durum var; bazıları çok abartıyor bunu. Macun sürdükten sonra boştayken veya surfing yaparken herhangi bir ses problemiyle karşılaşmadım. Oyun oynarken ses çıkması oldukça doğal, sadece belki bazı modellerle karşılaştırırsak bir tık daha fazla olduğunu dilegetirebiliriz o kadar. 16.500tl'ye çıkabilirsen eğer; 15.6 inç model yollayabilirim özelleştirmeler ile.

HP victus 16-D1047NT Intel Core i5 12500h 8 GB DDR5 512 GB SSD RTX3050 Ti 16.1" FHD 144Hz FreeDOS taşınabilir bilgisayar 68P32EA.
Ekran 16.1 inç ve 8 GB RAM var ama 12. nesil 2200 TL gibi bir fiyata RAM eklerseniz çok iyi olur.

Ekleyeceğiniz RAM'ler DDR5 ve 4800 MHz olmalı.

Bu RAM uyumlu olur diye düşünüyorum ama daha bilgili olan hocalarımız bakabilir çünkü laptopa takılı olan RAM'in CL değeri yazmıyor.

Monster için ben de dediğiniz gibi düşünüyorum. Eğer almayı düşünürsem SSD'yi 1TB'a tamamlamak ve ekstra 8 GB RAM daha ekleyerek özelleştirme yapacağım. Lakin hala çok kararsızım. @Maschera'nın ve @Volidumbuk'in bahsettiği modellerde güzel gözüküyor. Fakat hem tasarım hem de boyut olarak aklım Monster'dan yana.

Nur hanim merhabalar öncelikle hayirli ramazanlar sunu soliuim Monster Abra A5 v16.7 kullaniuorum iki cihaz degistirildi Monster teknik servis ile musteri memnuniyetinde iyi sirada şu anki cihazimda kullanıyorum bir sıkıntı yok arada sirada fanlar Chrome 85-95'lere cikiyor sayfa islemci yuk biniyor. Onun disinda sesize cekince sorun yok gorus acisi her şeyiyle mukemmel gibi simdilik. Tongfang kasa biraz daha iyidir. Monster belli modelleri var almak isterseniz alin simdi monsterfanboylugu yapmiyorum.

Abra tulparmi kullaniyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı