15.000 TL RTX 3080 sistem toplama

Bütçe
15000

Paister

Kilopat
Monitör dahil olmadan 15.000 lira bütçe ile bir sistem toplamak istiyorum. İçerisinde RTX 3080 düşünüyorum, şu anda aktif olarak 1440P 165Hz IPS 4ms monitör kullanıyorum, belki seneye 4K 144Hz ve HDR destekli monitör alabilirim. İşlemciye karar veremedim, i7 10700K darboğaz yapar mı? Daha yüksek bir işlemci mi almalıyım? Ryzen 4000 işlemcileri bekleyecektim fakat kur oranı çok çabuk artmaya başladı bu da beni tedirgin ediyor. Duruma göre bütçeyi biraz daha çıkabilirim. Ayrıca her siteden ucuz parçaları alıp evde kendim takmamı mı önerirsiniz yoksa tek bir siteden montajlı satın almayı mı?

Daha çıkmadan getirmiş helal olsun boşa demiyoz Vatan'dan alın diye.

Daha satışa çıkartılmamış "çok yakında" yazıyor ama fiyatları belli oldu. Eğer diğer sitelerde daha ucuzsa muhtemelen farklı sitelerden alırım. Vatan ne yazık ki çok pahalı satıyor.
Neyi komik @zahidbolat farklı farklı sitelerden alın daha ucuza gelir.

Teşekkür ederim, sistem öneriniz var mıdır?
@zahidbolat dostum eğer RTX 3080 15 TL olucak vs. alamaz bu fiyata PC gibi düşünüyorsan Vatan da 8000 TL RTX 3080.

Evet diğer sitelerde daha ucuz olacağını düşünüyorum, bence güzel bir sistem toplanabilir gerekirse 1000-2000 lira ekleyebilirim. Beni uzun vadede 4k götürebilecek bir sistem arıyorum, seneye 4k 144hz monitörler geliyor, HDR 600 sertifikalı. Umarım kur biraz iner ben de ucuzca alabilirim.

Umarım yine ısınan bir TUF rezaleti ortaya çıkmaz. CPU 10700K yeterli olacaktır ama 2K ve 4K için tabii ki. Ekranını yükseltmene gerek kalmayabilir bayağı tadını cıkar baktın ki olmuyor o zaman düşün yülsetmeyi.

Umarım yine ısınan bir TUF rezaleti ortaya çıkmaz. CPU 10700K yeterli olacaktır ama 2K ve 4K için tabii ki. Ekranını yükseltmene gerek kalmayabilir bayağı tadını cıkar baktın ki olmuyor o zaman düşün yülsetmeyi.
Bütçe i9 10850k yeterse onu da düşünebilirim bana sistem önerebilir misiniz?
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Monitör dahil olmadan 15.000 lira bütçe ile bir sistem toplamak istiyorum. İçerisinde RTX 3080 düşünüyorum, şu anda aktif olarak 1440P 165Hz IPS 4ms monitör kullanıyorum, belki seneye 4K 144Hz ve HDR destekli monitör alabilirim. İşlemciye karar veremedim, i7 10700K darboğaz yapar mı? Daha yüksek bir işlemci mi almalıyım? Ryzen 4000 işlemcileri bekleyecektim fakat kur oranı çok çabuk artmaya başladı bu da beni tedirgin ediyor. Duruma göre bütçeyi biraz daha çıkabilirim. Ayrıca her siteden ucuz parçaları alıp evde kendim takmamı mı önerirsiniz yoksa tek bir siteden montajlı satın almayı mı?

OC'lu 10700K yeterlidir 2K için ama yine de Ryzen 4000 ve 11. nesili bekleyin.
Veya
Veya

Bu arada fiyatları düzgün gelmezse 3070'e düşebilirsin. Big Navi karltarı da bekleyebilirsin NVIDIA'da indirim olabilir.

Son düzenleme:
OC'lu 10700K yeterlidir 2K için ama yine de Ryzen 4000 ve 11. nesili bekleyin.
Veya
Veya

Bu arada fiyatları düzgün gelmezse 3070'e düşebilirsin. Big Navi karltarı da bekleyebilirsin NVIDIA'da indirim olabilir.

Öncelikle teşekkürler, bütçeyi 20.000 TL'ye çıkarmak istiyorum ne yazık ki yetmiyor,Phanteks Eclipse P500A Siyah DRGB modelini sipariş verdim bugün kargoya verilecek olduğu yazıyor. Ryzen 4000 İşlemcinin 8 Ekim de tanıtılmasını bekliyorum piyasada zaten RTX 3080 yok o yüzden 2 hafta daha bekleyeceğim eğer fiyatlar düşer ve kaliteli Ryzen işlemciler gelirse o anakartı alıp o işlemcilere yönelirim. Diğer parçaları dolar ve euro daha da fazla artmadan almayı planlıyorum. PSU, Sıvı soğutma, ek fan, RAM'ler vs.

Sormak istediğim de kasada egzoz fan gelmiyor bunu almama gerek var mı? Alırsam Amazon üzerinden SK140 DRGB fan alıp sorunsuz şekilde kullanabilir miyim? Statik basınç gibi değerler çok önemli mi? Kasa ile gelen fanlar 3 pin olduğu için dönme hızlarını nasıl kontrol edeceğim ve yeni bütçeme göre nasıl bir sistem önerirsiniz? Bir de radyatörün fanlarını farklı bir model ile değiştirmeme gerek var mı?

Aklımdaysa şu parçalar var:

Ekran Kartı: RTX 3080
İşlemci: Ryzen 4000 bekliyorum
Anakart: Ryzen 4000 bekliyorum
Kasa: P500A(Alındı)
RAM: G.Skill Trident Z Neo 32GB 3600mhz CL16
Sıvı Soğutucu: Arctic Liquid Freezer 2 360ml
PSU: Corsair RM850i
SSD: Daha belirlemedim
HDD: Daha belirlemedim

Yeni konular

Geri