15.000 TL sistem tavsiyesi

16kya 6700XTli sistemler var ayrıca söylediğin sistemi daha ucuza alabilirsin.

Bu da 6700XT.

Yakın zamanda bende 16k bütçe ile bilgisayar alacağım. Tavsiyem Temmuz'un 2.haftasını falan beklemen o zamanalra NVIDIA ekran kartı gönderecek diye donanım haber, haber yaptı.
Önerdiğim 3060'lı sistem her konuda aynı üstüne 2li sıvı soğutucusu var her anlamda daha mantıklı. Ama tekrarlıyorum bende alacağım, tavsiyem biraz daha beklemen.

16kya 6700XTli sistemler var ayrıca söylediğin sistemi daha ucuza alabilirsin.

Bu da 6700XT.

Yakın zamanda bende 16k bütçe ile bilgisayar alacağım. Tavsiyem Temmuz'un 2.haftasını falan beklemen o zamanalra NVIDIA ekran kartı gönderecek diye donanım haber, haber yaptı.
Önerdiğim 3060'lı sistem her konuda aynı üstüne 2li sıvı soğutucusu var her anlamda daha mantıklı. Ama tekrarlıyorum bende alacağım, tavsiyem biraz daha beklemen.
Attığınız 3060 lı sisteme baktım gayet güzel ve makul bunda birşeyleri özelleştirmek istiyorum sizce neyi özelleştiriyim.

Attığınız 3060'lı sisteme baktım gayet güzel ve makul bunda bir şeyleri özelleştirmek istiyorum sizce neyi özelleştiriyim.

Özelleştirecek hiçbir kısım yok. İstersen kasayı RGB yapabilirsin, RAM'leri yükseltme 16 GB gayet yeterli ve çok para istiyor. SSD hızı gerçekten çok farkeden bir şey değil tamam daha kaliteleleri var ama çok da fark etmiyor aradaki fiyat farkına değmez.
Bana kalırsa HDD ekleyip aynı şekilde kullanman. Istersen görsel ve ön taraftan daha iyi hava akışı için kasa kısmından Elite kısmını seçebilirsin.
Fakat yine söylüyorum 6700XT %25 daha performanslı bir ekran kartı ve şu anda 16k tahminimce 1-2aya 15K'lara düşecek.

15-16bin için 3060 çok düşük kalıyor. Piyasalar da hazır düşüşteyken daha iyi ekran kartlı bir sistem alabilirsiniz/toplayabilirsiniz.

Dostum piyasada ekran kartı yok zaten üstüne olanda çok pahalı RTX 3070 13K en düşüğü 3080 ise 30 bin TL'ye gördüm neyin ucuzluğu bu?

Dostum piyasada ekran kartı yok zaten üstüne olanda çok pahalı RTX 3070 13K en düşüğü 3080 ise 30 bin TL'ye gördüm neyin ucuzluğu bu?
Yeterince iyi takip etmediğiniz için böyle düşünüyor olabilirsiniz. Geçen akşam 18k ya 3080 zor satıldı. 10k civarına 3070 alanlar oldu Amazon’dan geçen hafta.

Yeterince iyi takip etmediğiniz için böyle düşünüyor olabilirsiniz. Geçen akşam 18k ya 3080 zor satıldı. 10k civarına 3070 alanlar oldu Amazon'dan geçen hafta.

Miningiler yüzünden stoklar 10 saniyede tükeniyor, bir tane 1650 alacaktım 1500 TL'den 5K olmuş yok böyle bir fiyat Allah hepsinin belasını versin bunlar yüzünden hala i3 sistem kullanıyorum 30 FPS oynamaktan yıldım şeytan diyor ki çek 50k kredi git PC al ama işte 1 -2 yıl sonra düzelince kafayı yerim o yüzden beklemeye devam.

Miningiler yüzünden stoklar 10 saniyede tükeniyor, bir tane 1650 alacaktım 1500 TL'den 5K olmuş yok böyle bir fiyat Allah hepsinin belasını versin bunlar yüzünden hala i3 sistem kullanıyorum 30 FPS oynamaktan yıldım şeytan diyor ki çek 50k kredi git PC al ama işte 1 -2 yıl sonra düzelince kafayı yerim o yüzden beklemeye devam.
1650 5k değil. Stokların da 10 saniyede tükenmediğini yukarıda söyledim. Şeytan nasıl diyor o kısmı tam anlamadım. Kazım yapanlar o paraları verip daha çok para kazanıyorlar, senin fps sıkıntını düşünmedikleri için ben hepsi adına özür dilerim.

1650 5K değil. Stokların da 10 saniyede tükenmediğini yukarıda söyledim. Şeytan nasıl diyor o kısmı tam anlamadım. Kazım yapanlar o paraları verip daha çok para kazanıyorlar, senin FPS sıkıntını düşünmedikleri için ben hepsi adına özür dilerim.

3-5 bin arası gidiyor fakat bu ekran kartının en kötü ihtimalle 1800 TL falan olması lazım 1 yıl önce para biriktirmeye başladım alacağım diye COVID çıktı insanlar evine kapandı ihtiyaç arttı dolar fırladı coinciler piyasaya çöktü tam topladım ertesi sabah alacağım derken fiyatlar 300 300 zamlamlaya başladı i3 1650 3K olan sistemler şu an 7K ben en kötü sistemi bile alamıyorum şu ankimi suçlayacağımıda tam kestiremiyorum artık dolaramı sinirleniyim yoksa şu miningilere mi? Yani her gece bir zam yiyoruz alacağım sistem %120 zamlandı artık i3 10. nesil bir sistem bile hayal oldu teşekkürler hükümet teşekkürler miningiler.

Geri
Yukarı