15.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Çok tesekkur ederım hepınıze.
Arkadaşlar sizce güncel oyunları oynamak ıcın minimum ekran kartı ne olmalı? Mesela GTX'lerin ömrü bitti mi? Yani alacagım laptopun ekran kartının mınımum RTX mı olması gerekır?

Bir de i7 10. nesil ya da i5 11. nesil olması çok fark eder mi? Yani işlemci minimum ne olmalı?

Bir de hafıza. SSD şart mı?

Cevaplarsanız çok sevinirim.

Kısacasın alacagın laptopun ekran kartı en az şu olsun, RAM en az şu olsun, işlemci en az su olsun, hafıza en az şu olsun diye yazabılırsenız cok sevınırım, bende ona gore eleme yapayım / bütçe maksiımum 18 civarı.
Hocam,
Bu fiyatta alacağın her laptop seni en az 3-4 yıl oyunlarda rahat ettirir sonra ayar kısar yine devam edersin.
GTX serisi tabii ki ölmedi, 2016 çıkışlı 1050 laptoplar bile çoğu oyunu lowda da olsa açarken sizce ondan katbekat performanslı 1650'nin ömrü biter mi? 3050 ve üstünü demiyorum bile.

İ7 10. Nesil de çok iyidir i5 11. Nesil de. Tercih sizin ama ben olsam 11. nesil seçerim çünkü i7'de 10. nesil 6 çekirdekli i5 11. nesil de. Güç olarak da yakınlar ve her şekil sanırım i5 11. nesil öne çıkıyor. Çünkü diğer bir artısı da güncelliği. (İ5 11400h'ten bahsediyorum.)

SSD zaten artık tüm laptoplarda var o bütçede. Artık HDD yok o seviye cihazlarda yani. Ha, ekstra siz de 256 veya 512 GB takviye ederseniz daha iyi olur.

Ram için ise tavsiyem 8x2 16 GB olması. Çift slotta. Fazlasına gerek yok, azı da zarar. Alacağınız cihaz 8 ise bir 8 de siz takın ya da direkt 16 alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı