15-16 bin TL dizüstü önerisi

Bütçe
16 Bin TL
Acer Nitro'dan sonra geçici bir süre Ideapad kullandım Nitro'ya nazaran daha çok hoşuma gitti.

Hayır, hiç karşılaşmadım belki farklı bir modeli için demişlerdir. Monster'lar ısınıyor.

ASUS TUF Gaming inceleme videolarında yorumlara yazmışlar çok ısınır değil mi falan diye ondan sordum.

Bu nasıl birde tam şarj olduktan sonra full oyun oynasak kaç saat gider o yazmıyor bilgin varsa söylermisiniz?
Ryzen 4000 serisini boşver.
Laptoplar zaten çok ısınıyor, giriş seviye laptoplar daha da ısınıyor. Senin bütçeye de giriş seviye laptoplar var.
Oyun laptopı alacaksan batarya konusunda isteklerini abartmaman lazım, pilde oyun oynarsan 2-3 saat anca gider. Normal kullanımda da ultrabooklara göre şarjı yine daha az süre dayanır çünkü hem işlemci hem de ekran kartı olarak boşta da bi tık fazla güç kullanan bileşenler kullanılıyor gaming modellerde.

Ryzen 4000 serisini boşver.
Laptoplar zaten çok ısınıyor, giriş seviye laptoplar daha da ısınıyor. Senin bütçeye de giriş seviye laptoplar var.
Oyun laptopı alacaksan batarya konusunda isteklerini abartmaman lazım, pilde oyun oynarsan 2-3 saat anca gider. Normal kullanımda da ultrabooklara göre şarjı yine daha az süre dayanır çünkü hem işlemci hem de ekran kartı olarak boşta da bi tık fazla güç kullanan bileşenler kullanılıyor gaming modellerde.
144Hz.
512 GB SSD.
8 GB RAM veya 16 GB.
Şarjı çabuk bitmesin (şarjı 3 saatte bitmesin yani)
GTA PUBG CS:GO MC gibi oyunları kaldırsın (YouTube'a içerik üretmek için),
Oyun yapmak için yeterli olsun (Unreal Engine falan kaldırsın)
Bir de kod yazmak için yeterli olsun.
Böyle bir bilgisayarı ancak masaüstü olarak mı bulurum?
Laptop olarak olanları var mı?

A15'i pek olumlu öneren ile karşılaşmadım fakat, Kullandığım İdeapad'de 4600H + 1650 Vardı gayet memnundum. Bu sistemden memnun olursun elbet. Şarj olarak tam bilgim yok ama fişe takılı oyunlarda daha iyi performans alırsın.

144Hz.
512 GB SSD.
8 GB RAM veya 16 GB.
Şarjı çabuk bitmesin (şarjı 3 saatte bitmesin yani)
GTA PUBG CS:GO MC gibi oyunları kaldırsın (YouTube'a içerik üretmek için),
Oyun yapmak için yeterli olsun (Unreal Engine falan kaldırsın)
Bir de kod yazmak için yeterli olsun.
Böyle bir bilgisayarı ancak masaüstü olarak mı bulurum?
Laptop olarak olanları var mı?
Bu bütçede alacak olduğun masaüstü sistem, laptoptan 2 kat performanslı olur. Taşınabilirlik şart değilse masaüstü tercih etmeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı