15-18 bin TL arası Gaming laptop önerisi

Bütçe
15000-18000

caesarsmm

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,
Konu başlığında belirttiğim gibi biraz arada kaldım.

Bütçem 15-18 arası.
2. el olup i7 2060/ i5 3060 modellere mi yöneleyim yoksa 0 olan i5 3050 modellere mi?

Oynayacağım tek oyun World of Warcraft, ama yüksek ayarda oynamak istiyorum.
Şu anda 27” 2015 model i5'li mir iMac kullanıyorum, ilk çıktığında sorun yaratmasa da oyunlarda tabii ki de artık götürmüyor. Kasa toplamak istemiyorum çünkü IMac'le beraber mobilitenin değerini anladım.

Başka ne gibi işler için kullanacaksınız? Sıfır 3060 laptop bulursunuz ama sadece bu oyun için 3060 almak gereksiz olur taşınabilirlikte önemliyse.

Başka ne gibi işler için kullanacaksınız? Sıfır 3060 laptop bulursunuz ama sadece bu oyun için 3060 almak gereksiz olur taşınabilirlikte önemliyse.
Ek olarak müzik prodüksiyonu ile uğraşiyorum ve arada Klip editleri yapiyorum. 3060 performansı oyun için fazla mıdır? Uzun zamandır Mac’teyim en son windows bilgisayarlarla intelin 6. nesiliyle haşırn neşirdim. Güncellemeler hakkında bilgim yok
Bu işlemci 11 nesil i7 yada 12. nesil i5le eşdeğer mi?

Ek olarak müzik prodüksiyonu ile uğraşiyorum ve arada Klip editleri yapiyorum. 3060 performansı oyun için fazla mıdır? Uzun zamandır Mac'teyim en son Windows bilgisayarlarla Intel'in 6. nesiliyle haşırn neşirdim. Güncellemeler hakkında bilgim yok

Bu işlemci 11 nesil i7 ya da 12. nesil i5le eş değer mi?

11. nesil i7 ile yakınlar ama 12. nesil i5 ikisini de geçiyor 12. nesil i5 bayağı güçlü.

Ek olarak müzik prodüksiyonu ile uğraşiyorum ve arada Klip editleri yapiyorum. 3060 performansı oyun için fazla mıdır? Uzun zamandır Mac’teyim en son windows bilgisayarlarla intelin 6. nesiliyle haşırn neşirdim. Güncellemeler hakkında bilgim yok
Mac'ten gaming laptoplara geçince taşınabilirlik anlamında ağırlığı fazla gelebilir, RTX 3060 sadece oynadığınız oyun için fazla gelir. Güncel oyunlar için ideal bir kart.

Taşınabilirlik ve pil ömrü daha iyi olsun,rtx 3060 bana çok derseniz bu modeli de düşünebilirsiniz(1.5kg+Ryzen 7 5800hs+iyi pil ömrü)

Ancak ileriye dönük AAA hikayeli oyunlar vs oynayacaksanız RTX 3060lı yukardaki modeller çok daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı