15.500 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
15500
Şuan netten kontrol ediyordum bende, eğer zahmet olmazsa çok sevinirim.
Cihazın alt kısmı plastik, klavye kısmı kauçuk, panel kısmı alüminyum. Cihaz sağlam hissettiriyor. Paneli beğenen kişiler çok fazla.
Klavyesi ortalama bir klavye, muhteşem değil ancak sizi üzmez.
Cihazın soğutması başarılı ancak klavye bölgesi ısınıyor ve bunu rahatça hissedebiliyorsunuz.
İçinde MUX Switch bulunuyor, bu sadece 3060 üzerinden görüntü almaya yarıyor. Oyunlarda gözle görülebilir performans artışına sebep oluyor. Ancak bazı cihazlarda sorun olabiliyor. Bu sorun BIOS üzerinden dGPU'yu seçtiğinizde ekran gidip gelmesi. Bunun maalesef yazılımsal bir çözümü yok. Monster ile iletişime geçip cihazı değiştirmek zorundasınız. Değiştiren çok kişi var, sorun çıkaracaklarını düşünmüyorum.
Touchpad'i çok başarılı buluyorlar, büyük olmasını çok fazla kişi beğenmiş. Eğer büyük olması sizin için sorunsa Touchpad'in yarısını devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Cihazın alt kısmı plastik, klavye kısmı kauçuk, panel kısmı alüminyum. Cihaz sağlam hissettiriyor. Paneli beğenen kişiler çok fazla.
Klavyesi ortalama bir klavye, muhteşem değil ancak sizi üzmez.
Cihazın soğutması başarılı ancak klavye bölgesi ısınıyor ve bunu rahatça hissedebiliyorsunuz.
İçinde MUX Switch bulunuyor, bu sadece 3060 üzerinden görüntü almaya yarıyor. Oyunlarda gözle görülebilir performans artışına sebep oluyor. Ancak bazı cihazlarda sorun olabiliyor. Bu sorun BIOS üzerinden dGPU'yu seçtiğinizde ekran gidip gelmesi. Bunun maalesef yazılımsal bir çözümü yok. Monster ile iletişime geçip cihazı değiştirmek zorundasınız. Değiştiren çok kişi var, sorun çıkaracaklarını düşünmüyorum.
Touchpad'i çok başarılı buluyorlar, büyük olmasını çok fazla kişi beğenmiş. Eğer büyük olması sizin için sorunsa Touchpad'in yarısını devre dışı bırakabiliyorsunuz.
Öncelikle anlatımınız için teşekkürler.
Evde güzel bir monitör var aslında, her zaman olmasa da sık sık bu ekrana bağlı şekilde kullanıyorum. Dediğiniz sorunda biraz şans işi denk gelmesi lazım :)

Teşekkürler tekrardan.

Asus`ta %63 sRGB var ekran paneli çöp almayın derim. Şu anlık Monster v22.1 en iyisi gibi. Ben Monster mağazasına gidip biraz inceledim. Boşta kasa ılık, klavyesi gayet güzel, touchpadi aşırı büyük?????, ama benim için en önemlisi 1440p %100 sRGB 165 hz ekran muazzamdı.

Pandemiden dolayı içeride çok kalmadım o yüzden oyundaki sıcaklıklar hakkında bir şey diyemeyeceğim. v21 (magnezyum kasalı) olanlarda nedense laptop boştayken kasa titriyordu o yüzden güvenemedim. Galiba fanlarla ilgili bir sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı