15.6 inç mi 14 inç mi?

Daha fazla  
Selam dostlar başlıkta da belirttiğim gibi bir laptop alacağım ve ilk kararım GS40 Phantom idi. Ama monitörü 14 inç olduğu için yeterli olup olmayacağına karar veremedim. Sonuç olarak size danışmaya karar verdim. Sizce 14 inçlik bir monitör mü alsam yoksa 15.6 inçlik bir monitör mü?
(Portatifliğe önem verdiğim için 14 inç düşünmüştüm, bir de düşündüğüm 2 PC'ninde özellikleri aynı, fiyatları da aşırı yakın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorduğun soru tamamen tercih meselesi, bana sorsan ben 17.3" seviyorum taşınabildiği sürece sıkıntı olmuyor benim için 3 kilogram altı üstü. Ağırlıkları birbirine yakınken minicik ekranlı bilgisayar almak bana mantıklı gelmiyor. Ama dediğim gibi, tercih meselesi.

Hepiniz sağolun yarın 15.6 inçlik modeli alacağım.

Pardon, şuanda AVM'deyim ve Medimart'a girip boyutlara göz attım.Ama bana 15.6 inçlik monitör biraz büyük geldi.(16 yaşındayım ve 167cm boyundayım) Son kez size bir soru soracağım:Mönütörde bir şeyleri görmemiz çoğunlukla inç'e göre mi, çözünürlüğe göre mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı