15 aylık Toshiba TR200 SSD için %80 sağlık durumu

Max_Payne

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2019 Haziran'da aldığım Toshiba TR200 SSD'nin değerlerini ekledim. Bugün Sosyal'de gezerken aynı SSD'yi kullananların sağlık sorunundan dolayı SSD'yi servise gönderdiğinde değişim yapıldığını gördüm. Sizce değerler normal mi yoksa servise göndermeli miyim?

1.PNG

2.PNG

3.PNG

SSD'lerin HHD'lere göre daha hassas olduğunu biliyorum. Bu yüzden bütün oyunlarım HDD üzerinde kurulu. İndirme dizinim bile HDD üzerinde. SSD üzerinde sadece işletim sistemi dosyaları ve kullandığım programlar mevcut.

2019 Haziran'da aldığım Toshiba TR200 SSD'nin değerlerini ekledim. Bugün Sosyal'de gezerken aynı SSD'yi kullananların sağlık sorunundan dolayı SSD'yi servise gönderdiğinde değişim yapıldığını gördüm. Sizce değerler normal mi yoksa servise göndermeli miyim?

Eki Görüntüle 683369
Eki Görüntüle 683371
Eki Görüntüle 683372

SSD'lerin HHD'lere göre daha hassas olduğunu biliyorum. Bu yüzden bütün oyunlarım HDD üzerinde kurulu. İndirme dizinim bile HDD üzerinde. SSD üzerinde sadece işletim sistemi dosyaları ve kullandığım programlar mevcut.
TR200 modeli kronik sorunlu bir SSD.

Şimdi durumu iyi gözüküyor. CrystalDiskMark ile hız testi yapar mısınız birde?

@EmirhanKod @teknomi4

Kronik sorunlu SSD olduğunu biliyorum ancak benim SSD'den bir şikayetim yok. Sadece ömrünün normalden daha hızlı tükenip tükenmediğini anlamaya çalışıyorum.
SSD' de zaten sağlığın düşmesi sorunu var, bu çok uzun ömürlü olamayacağını gösterir ama belli de olmaz.
Bunu kimse yakın tarih veremez, sizin kullanım şeklinize göre de değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı