15 bin TL laptop önerisi

Mescy

Centipat
Daha fazla  
Öğrenciyim ağır oyunlar pek oynamam, yazılım falan yapmam gerek. Uzun yıllar gidecek bir şeyler önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun hocam.Bende birkaç hafta tekrar indirime girerse diye bekleyeceğim.İlerleyen dönemde oyun performansı,sıcaklık,fan sesi ve ekran kartının kapatılınca pil performansı hakkında buraya deneyimlerinizi yazarsanız çok mutlu olurum.2 hafta içinde bende alacağım :)

@gmaschine Hocam henüz alamadım. Dediğiniz gibi iki model var: 8 GB onboard + soket veya 16 GB onboard + soket şeklinde.

Asus ROG Zephyrus GA401QC-HZ044 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3050 Freedos 14" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Bu cihazda 16 GB onboard ve boşta bir soket var, ileride 32 GB çift kanal yapmaya müsait. İlk takibe aldığımda 17.900₺ civarıydı fiyatı. Elimdeki eski cihazları satıp fiyatı tekrar o seviyeye düşerse bu modeli almayı düşünüyorum. 1080p 144Hz ekran 2K’ya göre daha verimli pil ömrü açısından.

Bahsettiğiniz cihaz ise 8 GB onboard + boş soket şeklinde. Maksimum 24 GB destekliyor, yükseltilebilir yani.

@gmaschine hocam henüz alamadım. Dediğiniz gibi iki model var: 8 GB onboard + soket veya 16 GB onboard + soket şeklinde.

Asus ROG Zephyrus GA401QC-HZ044 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3050 Freedos 14" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Bu cihazda 16 GB onboard ve boşta bir soket var, ileride 32 GB çift kanal yapmaya müsait. İlk takibe aldığımda 17.900₺ civarıydı fiyatı. Elimdeki eski cihazları satıp fiyatı tekrar o seviyeye düşerse bu modeli almayı düşünüyorum. 1080p 144Hz ekran 2K'ya göre daha verimli pil ömrü açısından.

Bahsettiğiniz cihaz ise 8 GB onboard + boş soket şeklinde. Maksimum 24 GB destekliyor, yükseltilebilir yani.

Çok sağ olun hocam. Tüm Zephyrus'ları takipteyim 2 hafta içinde hafifte olsa bir indirim olsun diye beklemedeyim artık :)

@gmaschine maalesef şu sıralar ekstra işlerim çıktı incelemeyi yakın zamanda yapamam büyük ihtimal sormak istediğin bir şeyler varsa cevaplayabilirim.
Hocam aslında pek forum kalmadı ancak oyun oynama şansınız olduysa eğer sıcaklık durumları nasıl acaba bilgisayarın ve günlük kullanımda fan sesi ne durumda?

Oyunlar ile pek aram yok. İlerleyen zamanlarda Bannerlord almayı planlıyorum. Fakat ısınacağını gram düşünmüyorum. Zaten ısınma sorunu yaşayan kimse de görmedim. Ama klavyesi küçük gelecektir, eğer alışkın değilseniz.
Onun haricinde fan sesine gelecek olursak yok. Çünkü fanlar çalışmıyor. Günlük kullanımda kendiliğinden kapanıyorlar.

Oyunlar ile pek aram yok. İlerleyen zamanlarda Bannerlord almayı planlıyorum. Fakat ısınacağını gram düşünmüyorum. Zaten ısınma sorunu yaşayan kimse de görmedim. Ama klavyesi küçük gelecektir, eğer alışkın değilseniz.
Onun haricinde fan sesine gelecek olursak yok. Çünkü fanlar çalışmıyor. Günlük kullanımda kendiliğinden kapanıyorlar.
Çok çok teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı