15 Metre Ethernet kablosu önerisi

Şu anda son kullanıcı olarak alabileceğiniz en iyi kablo cat6a sftp kablodur. Daha iyisine sonraki 10 yıl boyunca ihtiyaç duymayacağınıza eminim. Bu zaman 20 yıl bile olabilir çünkü 10gbit bağlantı hızını yakın zamanda ev ağında aşacağımızı sanmıyorum. İlerde evinize nas sunucu vs. eklerseniz de büyük rahatlık olur.

Şu anda son kullanıcı olarak alabileceğiniz en iyi kablo cat6a sftp kablodur. Daha iyisine sonraki 10 yıl boyunca ihtiyaç duymayacağınıza eminim. Bu zaman 20 yıl bile olabilir çünkü 10gbit bağlantı hızını yakın zamanda ev ağında aşacağımızı sanmıyorum. İlerde evinize nas sunucu vs. eklerseniz de büyük rahatlık olur.
Sizin söylediğiniz kablo türüne baktım. Metal Bakır karışım olan bir türde kablo. Fakat ful bakır olması daha iyi değil mi ?

Benim sürekli kullandığım genelde banka ve kurumsal firmalarda kullandığım ortalama 10 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadığım kablolardır. Kaç metre istiyorsan buradan temin edebilirsin.
3 yıl kablonun üstüne Komidin durduğu halde internet vermeyi kesmedi. Malzeme kalitesi ciddi önemli.

Bu kablolar saf bakırdır ve etrafında yalıtımı mevcuttur. Özellikle de 50 metrenin üzerinde olan veya elektik kablolarının yakınından geçecek kurulumlarda bu tip kablolar önerilir.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı