15 tatilde TYT Fen biter mi?

Stuff

Hectopat
Normalde 9 10 net yaptığım fen kısmından bugün olduğum özdebir sınavında 1.25 net yaptım. Fen kısmı kolaydı diyen kişilerinde olması gerçekten moralimi bozdu açıkçası. Tm öğrencisiyim fakat fen çözeceğim o yüzden fen de çalışıyorum bir yandan. Kimyaya hiç bakmamıştım şu ana kadar öyle mantık gerektiren kimya sorularını yapıyordum sadece gerisini ellemiyordum o şekilde 9 10 net geliyordu fakat bugün anladım ki ben bir bok bilmiyormuşum. 15 tatilde TYT kimya ve TYT biyoloji biter mi? Günlük 4 saat ayırabilirim bir ders için. Biter mi dediğim konu dinle geç değil ama hani kimyadan 5-6 biyolojiden de 5-6 net yapabilecek seviyeye gelebilir miyim? Program yapıyorum şu anda o yüzden 15 güne sıkıştırmaya çalışıyorum.

Kimyadan başlayın derim. Biraz ilerleyin, ilk konular daha çok ezber, oraları öğrendikten sonra da biyoloji başlayın. Sınavda çıkan soru dağılımına dikkat edin, her konuyu bir MF'ci olarak ben bile ayrıntılı öğrenmedim.

Fiziğe çalışmama sebebiniz zor olduğunu düşünmenizse bence yanlış yaparsınız. Soruya gelirsek biter. Ama sınav biraz şans işi. O gün bilmediğiniz bilgi gelir yapamazsınız mesela. Zaten pek zor değil ama nereden ve nasıl geleceği belli olmadığı için zor gelebilir.

Biter be usta geometri de çalış geliştirir. Ben şahsen başladım rehber matematik TYT videoları var ama tavsiyem şu ki yaz tatilinde yüklen TYT'ye aytyede çalışman lazım daha zor olur senin için.

Fiziğe çalışmama sebebiniz zor olduğunu düşünmenizse bence yanlış yaparsınız. Soruya gelirsek biter. Ama sınav biraz şans işi. O gün bilmediğiniz bilgi gelir yapamazsınız mesela. Zaten pek zor değil ama nereden ve nasıl geleceği belli olmadığı için zor gelebilir.

Fiziğim iyi olduğu için çalışmıyorum genelde 5.75 6 net falan geliyor sadece fizikten sınavda biyoloji kimya halledeyim ilk sonra fiziğe geçerim ne de olsa rahat yapıyorum derken zamanı yetiştiremedim.

Biter be usta geometri de çalış geliştirir. Ben şahsen başladım rehber matematik TYT videoları var ama tavsiyem şu ki yaz tatilinde yüklen TYT'ye aytyede çalışman lazım daha zor olur senin için.

TYT mat ve TYT türkçemde sorun yok sadece fen :( AYT'ye ise başlayalı oldu bir süre zaten çok sorun yaşayacağımı zannetmiyorum o kısımda.

Biter hocam TYT nedir, ki? 15 gün değil 1 haftada bitirirsin, zoru başarırız imkansız zaj alır hocam.

Detaylı olarak bitirmek istiyorum o yüzden.
Kimyadan başlayın derim. Biraz ilerleyin, ilk konular daha çok ezber, oraları öğrendikten sonra da biyoloji başlayın. Sınavda çıkan soru dağılımına dikkat edin, her konuyu bir MF'ci olarak ben bile ayrıntılı öğrenmedim.

Çok teşekkür ediyorum kimyasal bağlar ve mol konusunu eledim zaten direkt olarak kafamdan. Diğer kimya konularına çok basit diyorlar. Mol gelmiyor yıllardır bu sene gelse bile 2 net eksik yaparım sorun değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı