15 tatilde TYT Fen biter mi?

Kıymetli hocam 15 gün boyunca bilgisayar oyunları ve sosyal medya ile ilişkini kes, şekerli yiyeceklerden uzak dur dinç olman için, son olarak günde 3-4 saat uyu bitirirsin inşallah hiç sorun olmaz.
3 - 4 saat uyku ile ders çalışmasının ne anlamı var? Ayrıca beyinin yakıt kaynağı glikoz yani şekerdir.

Vallahi hocam kusura bakma ama rahatın için 15 gün yatar isen bunun acısını 1 yıl çekersin, bazen bazı şeylerden fedakarlık yapmak gerek.

3 4 saat uyumaktan bahsediyoruz hocam. 15 gün yatacağımı da belirtmemiştim aslında günde 4 saat ayırabilirim bir ders için demiştim.
3 - 4 saat uyku ile ders çalışmasının ne anlamı var? Ayrıca beyinin yakıt kaynağı glikoz yani şekerdir.

3 4 saat uyku ile 15 gün fen çalışınca bu kadar biyoloji öğrenmekten korkuyorum işte :)

3 4 saat uyumaktan bahsediyoruz hocam. 15 gün yatacağımı da belirtmemiştim aslında günde 4 saat ayırabilirim bir ders için demiştim.

3 4 saat uyku ile 15 gün fen çalışınca bu kadar biyoloji öğrenmekten korkuyorum işte :)

Sevgili hocam ben LGS döneminde günde 3-4 saat çalışıyordum. Sen bir YKS öğrencisi olarak günde 8-9 saat çalışman lazım.

Tatilde tyt fen konuları yata yata da biter. Kimyada özellikle gazlarla çalış en can yakıcı kısım orası. Fizik kısmında ise momentum önemli.

Benim sana tavsiyem uyku düzenin olsun. Mesela 23.00'da uyu sabah 7 - 8 gibi uyan. Günlük 7 - 8 saat uykunu al ve kendine günü güne bir plan hazırlar her saat ne yapıcağın belli olsun konuları da hemen bitiricem diye sıkıştırma anladığın kadarıyla gittiği yere kadar. Diğer türlü her şeyi sıkıştırarak çalıştığından da verim alamayabilirsin.

Tamam hocam bende bir ders için günde 8-9 saat ayırman lazım dedim.

LGS zamanlarınıza lütfen geri dönün. Günde 1 ders çalışacak halim yok boş yapmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

Benim sana tavsiyem uyku düzenin olsun. Mesela 23.00'da uyu sabah 7 - 8 gibi uyan. Günlük 7 - 8 saat uykunu al ve kendine günü güne bir plan hazırlar her saat ne yapıcağın belli olsun konuları da hemen bitiricem diye sıkıştırma anladığın kadarıyla gittiği yere kadar. Diğer türlü her şeyi sıkıştırarak çalıştığından da verim alamayabilirsin.

Teşekkür ederim tavsiyen için. 2 - 10 uyku düzenim var uzun süredir 10'dan erken kalkınca verim alamadığımı hissediyorum ve kalkmakta zorluk çekiyorum. Şu an da plan hazırlıyordum o yüzden böyle bir konu açmıştım açıkçası. Direkt konu konu plan yapmaktansa ders ders yapayım o zaman sıkıştırmamak adına sonuçta o verdiğim saat içinde konu bitmezse sıkıntıya düşerim. İlk hafta şu konular bitsin 2.hafta şu konular bitsin tarzında yapmak daha mantıklı olur sanırım teşekkürler tekrardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGS zamanlarınıza lütfen geri dönün. Günde 1 ders çalışacak halim yok boş yapmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

Günde 1 ders çalışacak halin yoksa boşuna konu açıp bizden öneri bekleme hocam, biz senin çalışma isteğini yerine getiremeyiz, bu konuya son mesajım neyse iyi akşamlar.

Kaçıncı sınıfsınız hocam öncelikle? Sorunuza da gelirsek cevabım: Fizik bitmez ama Kimya ve Biyoloji için iyi seviyelere gelirsiniz. Mezun olduğum için derslerin ne kadar zaman alacağını tahmin edebiliyorum artık.:)

Yeni konular

Geri
Yukarı