15 Tatilde Yapılabilecek İşler

DarKSaGaa

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, son zamanlarda ihtiyaç duyduğum bir şey var. 15 tatilde çalışarak almak istiyorum ama 14 yaşındayım ne yapabilirim?
Önerilerinizi bekliyorum.

Kahvecilik? Hele birde ilçede yaşıyorsanız süper. Yobaz insanlar 12 saat kahvede oturuyorlar. Yazın 6 saat 50 TL çalışmıştım.

Tanıdığının bir dükkanı vb olmadığı sürece seni çalıştırmazlar ayrıca 15 günden alacağın para da fazla bir miktar olmayacağı için hiç bu işe o yaşta girmeni önermem.

Yaşınız çok küçük olduğu için iş bulmak aşırı zor olacaktır. Bir işte çalışacaksanız ailenize danışın. Ailenizin tanıdığı bir yerde iş bulmak daha kolay olacaktır. Diğer yandan bu yaşta ve kısa süreli çalışacak birini işe alacaklarını sanmıyorum. Çalışacağınız yerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Cidden uzaktan göründüğü gibi durmuyor o işler. Ayrıca çok büyük paralar beklemeyin. İyi bir para vereceklerini de sanmıyorum.

Yaşınız çok küçük olduğu için iş bulmak aşırı zor olacaktır. Bir işte çalışacaksanız ailenize danışın. Ailenizin tanıdığı bir yerde iş bulmak daha kolay olacaktır. Diğer yandan bu yaşta ve kısa süreli çalışacak birini işe alacaklarını sanmıyorum. Çalışacağınız yerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Cidden uzaktan göründüğü gibi durmuyor o işler.
Bu işi bizzat test ettim. 15 yaşında ( 18 yaşındayım) parkecinin yanına girdim. 4. kata tanesi 15 kilo olan paketlerden ikişer ikişer çıkarınca hayatın kaç bucak olduğunu anladım. Günde yaklaşık bir 25 sefer yapıyordum.

Geri
Yukarı