15 yaşında 171 cm olan boy ileride ne kadar olur?

Çevresel faktörler de etkili, genetik büyük önem taşıyor. Tamamen genetik demedim. Yediğiniz yiyecekler veya -uğraşıyorsanız- uğraştığınız spor dalı da etkili olabilir.
Barfiks de çok asılı kalıyorum süt her gün düzenli içiyorum ve yüksek proteinli yiyeceklere yöneliyorum asitli içecrk abur cubur gibi şeyleri nadir yerim.
Sen atağını geçirmişsin zaten. :D Tahminin dengeli beslenir ve zamanında yatarsan 18 yaşına kadar boyun 1.80'i görür.
Atak geçirdim evet ama son 6 ayda 2.5 3 cm uzama oldu

Son düzenleme:
Geç uzayan iyi uzuyor benim arkadaşım benden bir yaş büyük kendisi 1.70'di lisenin başında şuan 1.77 10.sınıfa geçti benden uzundu şuan aynıyız belki 1.78'de olabilir ben tam 1.77 olmuşum adam 8.sınıfta 1.64'dü daha uzar gibi.

Beslenmene bağlı. iyi beslenebilirsen 1.90 bile olursun tabi genetigin el verdiğinin 5 6 cm yukarısı ancak. Omega 3 ,kalsiyum ve protein almaya bak ve şekerden uzak dur.

Genetik olayı değil'de beslenme. Dayım,amcam,babam, kuzenim de bu örneği gördüm beslenme ve şans işi.
Genetik olayı değilde ne, Kazak Türkleri zevkine mi 2.10m boyunda iri yarı insanlar 🤣 Genetiğinin max 10 12 cm üstüne çıkılabilir. Örneğin ben 1.85, babam 1.74. Bu kadar fark oluşmasının sebebi küçuklükten beri süt sevdası ve 15 yaşına kadar haftada 5 kez balık tüketmem olduğunu düşünüyorum.

14 yaşımdayken 1.80 veya 1.79'du boyum. 20'den sonra uzamadı. 1.83'de kaldı. Basketbol oynuyordum hemen her gün ve süt içiyordum. 1.85 olmasını istedim olmadı. Abimin boyu 1.85'di çünkü. :) Saçların uzunsa olduğundan 1-2 cm fazla gösterir. Komplekse girme, kısa boy tabii ki kötü bir şey ama her istediğin de olmuyor hayatta. Gönül ister 2 metre 100 kg olalım.
Gerçekçi olun hayal satmayın çocuğa.

Geri
Yukarı