15 yaşında 182 cm olan biri kaç cm olur?

Cümlenin başına bak. Annen babandan çok kısaysa babandan çok uzun olman pek mümkün değil. Baban olduğuna emin olamazsın neticede.
Zeki bir forum üyesi sonunda :D
Bu arada ergenliğe 14 yaşında girdim
Geç ergenlikle ilgili de sorunlar olabiliyor bazen boyda, ama tahmini 190'ı görürsün de boy düşündüğün kadar önem arz etmiyor ileriki safhalarda.

Spor yapmaya başla, zaten yapıyorsan çeşitli şeyler yap. Yüz, zıpla, dik dur, futbol oyna, bisiklet sür, basket oyna. Böyle böyle 2 metreye yaklaşman mümkün.

Biz kahin değiliz beslenmene göre genetiğine göre her şeye göre değişebilir benim dedem 1.85 anneannem 1.78 dayım 1.75 mesela.Bunu biz bilemeyiz yani en iyisi doktora gitmek.

Spor yapmaya başla, zaten yapıyorsan çeşitli şeyler yap. Yüz, zıpla, dik dur, futbol oyna, bisiklet sür, basket oyna. Böyle böyle 2 metreye yaklaşman mümkün.
Hayali karakter oluşturuyorum... Hepsini bir arada yapması oldukça zor. Keyif aldığın bir spor bul beslenmeni düzeltir düzgün beslenmeyle potansiyelini kullanırsın.

Hangi doktor boy tahmini yapıyor söyleyin, bilimsel bir kanıtı varsa dinlemek isterim o doktoru.

Araştırabilirsiniz internet hemen yanınızda ya da sağlık ocağına gidip doktorunuza sorabilirsiniz. Tahmin bu kesin bir şey kanıtlamaz ama araştırıp bakabilirsiniz boy neye göre uzar adlı başlıkla beraber.

Araştırabilirsiniz internet hemen yanınızda ya da sağlık ocağına gidip doktorunuza sorabilirsiniz. Tahmin bu kesin bir şey kanıtlamaz ama araştırıp bakabilirsiniz boy neye göre uzar adlı başlıkla beraber.

Boyun hangi etkenlere göre uzuyacağı bellidir zaten, kaç cm uzayacağı bilinmez.

Geri
Yukarı