15 yaşında 84 kilo olma sorunsalı

Maridb

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar abilerim ablalarım. Bende herkes gibi yemiş yemiş kendini tutmamış arkadaşlardanım. Yaşıma göre çok fazla bir kilo bu gerçi eski okulumdaki arkadaşlarım 100 kiloyu buldular bile. Kilo vermek istiyorum nereden başlasam bilmiyorum dediğim gibi günlük hayatta çok sıkıntı çıkarıyor. 1 ay önce denedim 2 hafta boyunca o zamanlar 78 kiloydum. Diyet, spor vs 80'e çıktım ve acayip derecede moralim bozulmuştu. Malum ondan sonra bırakıp bir de üstüne 4 kilo daha aldım. Tavsiyeleriniz nelerdir, nereden başlamalıyım, nerede yanlış yapıyorum? Söylerseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilon fazla olabilir fakat yağ oranın kaç? Ben fazla yemek yememe rağmen (bu aralar iştahım hafiften kaçtı maalesef) çok kilolu birisi değilim. Yediğin şeylerin besin değerleri önemli. Yağ oranın fazla ise her sabah koşu yap ya da artık başka bir kardiyo egzersizi yap. Yağ oranın fazla değil ise zaten (yani %20 hadi taş çatlasın %25) çok kilolu olduğunuz ya da obez gibi durduğunuz göstermez. 80 kilo ol fakat yağ oranın düşük olsun hiç bir problem yok. Fazla ise dediğim gibi her gün en az 30-60 dakika arası koşun. 1 ay içerisinde büyük etkisi olacaktır.

Ekmek gibi ürünleri kesinlikle tüketmeyin, ağzınıza bile sürmeyin. İçecek olarak da sodalı içecek (Kola, Fanta gibi) içmeyin. Her yemekten önce içe bildiğiniz kadar su için. Böylelikle mideniz su ile dolar ve fazla yemek yiye bilmeyeceksiniz. Yağlı yemek yemeyin demiyorum ama yemeği azaltın, 2 haftada 1 kez falan yiyebilirsiniz. Cips falan yemeyin, normal kızartılmış yemekten çok kalori veriyor diye biliyorum. Bunları yapın, ben bununla 1 ayda 6 kilo verdim (Bu yöntemi kendim keşfettim :D)

Selamlar abilerim ablalarım. Bende herkes gibi yemiş yemiş kendini tutmamış arkadaşlardanım. Yaşıma göre çok fazla bir kilo bu gerçi eski okulumdaki arkadaşlarım 100 kiloyu buldular bile. Kilo vermek istiyorum nereden başlasam bilmiyorum dediğim gibi günlük hayatta çok sıkıntı çıkarıyor. 1 ay önce denedim 2 hafta boyunca o zamanlar 78 kiloydum. Diyet, spor vs 80'e çıktım ve acayip derecede moralim bozulmuştu. Malum ondan sonra bırakıp bir de üstüne 4 kilo daha aldım. Tavsiyeleriniz nelerdir, nereden başlamalıyım, nerede yanlış yapıyorum? Söylerseniz çok sevinirim, teşekkürler.
Hamurdan olabildiğince uzak dur ve fitnesse git

Geri
Yukarı